Kapat

Yandex’in İlk Akıllı Telefonu Yandex.Phone Tanıtıldı!

Anasayfa
Mobil Yandex’in İlk Akıllı Telefonu Yandex.Phone Tanıtıldı!

Yandex’in İlk Akıllı Telefonu Yandex.Phone Tanıtıldı!
İnternet dünyası denince akla gelen şirketlerden Google’ın büyük rakibi Yandex, Yandex.Phone adı verilen ilk akıllı telefonunu tanıttı. Rus şirketin ilk android cihazı olan Yandex.Phone, orta segment telefon piyasasına yeni bir soluk getirecek.

Yandex.Phone’un Teknik Özellikleri
Yandex.Phone gücünü Snapdragon 630 işlemcisinden alan bir cihaz. 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanı sunan cihaz, 5.65 inçlik bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Tasarımı ile sükse yapacak gibi görünen telefon, 16MP+5MP çözünürlük sunan çift arka kameraya sahip. Telefon kullanıcıları için uygun görülen ön kamera ise 5MP çözünürlüğünde. Bu segmentte bir telefon için kaliteli bir fotoğraf performansı sağlayan telefon, yazılımı ile merak konusu olan telefonlardan biri oluyor. Bunun nedeni ise internet devi Google ile olan rekabeti. Buna rağmen Android 8.1 Oreo işletim sistemi ile gelecek olan cihaz, şirketin arama moturunu da akıllı telefonuna entegre etmeyi tercih ediyor. Son olarak cihazın Qualcomm Quick Charge 4 teknolojisi ile geleceğini belirtelim.

Yandex.Phone’un Fiyatı ve Satış Tarihi
Yandex.Phone orta segment bir akıllı telefon olmasına rağmen, kamera özellikleri ile iddiasını ortaya koymaya hazırlanıyor. Şimdilik sadece internet satışına açılacak olan cihaz, 270 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Cihaz, Yandex Store üzerinden temin edilebilecek. Yandex.Phone 6 Aralık itibari ile satışa çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.