Kapat

Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi: Mİ 8

Anasayfa
Mobil Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi: Mİ 8

Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi: Mİ 8

Yakında Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modelini satışa sunması bekleniyor. Mİ 7 isimli olması beklenirken, Mİ 8 ismi ile raflarda yerini alacak. Değişikliğin nedeni, firmanın 8. kuruluş yılını bu şekilde kutlamak istemesi. Peki, Xiaomi Mİ 8 bizlere ne sunmakta?

Xiaomi Ceo’su Lei Jun, yeni nesil amiral gemisi telefonlarda Qualcomm‘un son yonga seti Snapdragon 845’ini kullanacaklarını kısa süre önce belirtmişti. Dolayısıyla Mİ 8 SD 845’ten gücünü alacak. RAM miktarının ise 6GB olacağı, bölgesel olarak 8GB’lık modellerinin de satışa sunulabileceği sızan bilgiler arasında. Ancak bilinen o ki şimdiye kadarki modeller 6GB RAM’le çalışmakta.

Yeni modelde en dikkat çekici özelliklerden biri 3D yüz tarama teknolojisinin kullanılması olacak. Şimdiye kadar yalnızca Apple’ın kullandığı teknolojiyi Xiaomi, insan yüzünün üç boyutlu şekilde taranacağını söyleyerek, gözleri üzerine çekmiş durumda. Henüz bu özelliğe ne ad verildiği ise gizemini korumakta. Parmak izi okuyucusu yerine bu özelliğin kullanılması ihtimalinin yüksek olduğu dedikodular arasında yer almakta. Çünkü yakın zaman önce Xiaomi’nin yeni amiral modelinde ekran altı parmak izi okuyucusu kullanılacağı söyleniyordu.

Son dönemlerde satışa sunulan telefonlardaki çentikli tasarıma sıcak bakmayan firma, Mİ Mix serisinde ince çerçeveli fakat çentiksiz tasarımlarla karşımıza çıkmıştı. Ancak Mİ 8 ile bu ön yargısını bir kenara bırakacak görünmekte. Söylentilere göre Xiaomi Mİ 8, çentikli bir tasarıma sahip olacak. Üstelik bu çentik, İphone X’in çentiği kadar geniş olabilir. Telefonun 6,01 inçlik tamamen ekrandan oluşan bir ön yüz ile karşımıza çıkması bekleniyor. Ancak unutmamak gerekiyor ki 3D sensörleri için üst kısımda biraz daha fazla alana ihtiyaç duyulmakta.

Telefonun fiyatı ise 440 dolar ile 500 dolar arasında değişecek. 64GB/6GB RAM’lı olanın 440, 128GB/8GB RAM’li versiyonun ise 500 dolar olması bekleniyor. Kesin bilgiler için Xiaomi’nin 31 Mayıs’taki tanıtımını beklememiz gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.