Kapat

Gençlerin Telefonlarını Bırakamadıkları Ortaya Çıktı

Anasayfa
Güncel Gençlerin Telefonlarını Bırakamadıkları Ortaya Çıktı

Gençlerin Telefonlarını Bırakamadıkları Ortaya Çıktı

DORinsight tarafından ve sosyo-ekonomik segment içerisinde yer alan gençler arasında yapılan araştırma gençler hakkında önemli ipuçları veriyor. Araştırmaya göre gençlerin % 23’ü telefonunu asla elinden bırakmadığını belirtmekte. İnternete bağlı mobil cihazınızdan ne kadar ayrı kalabilirsiniz sorusuna verilen yanıt ise dikkat çekici. Gençlerin yüzde kırkı en fazla 3 veya 4 saat internetten ayrı kalabileceklerini söylüyorlar. % 18’lik bir dilim ise en fazla bir gün bakmadan durabilirim yanıtını vermekteler.

Sosyal medyayı aktif şekilde kullanan gençlere sorulan sorulardan biri ise paylaşımlarının beğenilmesinin ne kadar önemli sorusuydu. Bu soruya gençlerin % 46’sı beğenilmenin kesinikle çok önemli olduğunu, beğenilmenin hoşlarını gittiğini belirttiler. Yüzde 54’ü ise paylaşımlarını birinin beğenmesi için yapmadıklarını söylemekte.

Anket sonuçlarına göre gençler sporla uğraşıyor. Türkiye’deki gençler fiziksel aktiviteye büyük önem veriyorlar. Katılımcıların % 78’i spor veya egzersiz yapmaya fırsat bulup bulamadıkları sorulduğunda, belirli günler mutlaka spor yapıyorum dedi. % 22’lik kesim ise spor yapmaya vakit bulamadıkları yanıtını verdiler. Ayrıca gençlerin hobilerinin olduğu da çıkan sonuçlar arasında. Boş zamanlarında vakit geçirebilecekleri hobisi olan gençler % 87 ile dikkat çekmekte. Yüzde 13’lük az bir katılımcı ise hobi için yeterince vakit ve maddi imkan bulamadıklarını söylemekte.

Kazandıkları veya ailelerinden aldıkları paraları kimlerle ve nerelerde harcadıkları da gençlere soruldu. Daha çok arkadaş ortamında vakit geçirirken parasını harcayanların oranı yüzde 56. En çok hangi aktivite için para harcandığı sorulduğunda ise % 18’i sinema, tiyatro, konser cevabını vermekteler. Paralarını kitap ve dergi almak için harcayan katılımcı genç nüfus oranı yine % 18. Bu ikisini yüzde 8 oran ile spor müsabakalar için harcıyorum cevabı takip etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.