Kapat

Windows 10 İndirmeye Açıldı

Anasayfa
Bilgisayar Windows 10 İndirmeye Açıldı

Windows 10 İndirmeye Başla!

Milyonlarca kişinin kullandığı Windows, Windows 10 sürümünü indirmeye açtı. Yeni yapısıyla Microsoft Edge tarayıcısını daha kullanışlı bir hale getirmiş görünüyor. Yeni sürümü deneyenlere sunulan yapı, sene içerisinde gelmesi merakla beklenen Redstone 5 güncellemesinin de ipuçlarını vermekte. Bir önceki yapı olan 17655’de mevcut olan ve eklenen olarak sunulan mobil bağlantı sürücüsü, yeni yapıda MBB USB NetAdapter adıyla varsayılan sürücü olarak yerini almakta.

Windows 10’da ilk dikkat çeken değişiklik, internet tarayıcısı olan Edge üzerinde yapılmiş görünmekte. Arayüzü yeniden düzenlenen tarayıcıda ‘Ayarlar’ menüsündeki gruplamalar bulunmakta. Bu gruplama sayesinde aranan öğeleri bulmanın artık daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında bazı özelliklerin de eklendiğini görmek mümkün. Örneğin bir dosya veya resim indirme yaptığınızda, ‘klasörde göster’ seçeneğini kullanma imkanı bulabiliyorsunuz. Ayrıca tarayıcıda sekme gruplarınızı da yeniden isimlendirebilir ve kolaylıkla yönetebilirsiniz. Windows görev çubuğunda ve Başlat menüsündeki sıçrama listesinde sık ziyaret ettiğiniz siteleri görebilmeniz işinizi gerçekten kolaylaştırmakta.

Ekran okuyucusu Narrator’un, Scan modu yeniden düzenlenmiş durumda. Scan modu, web sayfaları, uygulamalar ve epostalar arasında akıcı biçimde dolaşmayı sağlamakta. Yeni yapısıyla Edge’nin yanı sıra Word, Outlook ve Posta hizmetleri ile de uyumlu şekilde çalışabilmekte. Ayrıca bu hizmetlerdeki herhangi bir nesneyi seçebilme imkanı sunmakta. Hatta Ctrl + A gibi klavye kısayolları sayesinde herşey seçeneğini kullanmak da mümkün. Yeni yapıdaki diğer değişiklikler için Microsoft’un blog yazısına bakmak yerinde olacaktır. Bu gönderide yapılan tüm onarımlar ve ufak tefek geliştirmeleri görebilirsiniz.

Microsoft’un neden böyle bir karar aldığı ise merak konusu. Yeni gelecek sürümün ipuçlarını vermek için mi yoksa W10 ile istediği oranda kullanıcılara ulaşamadığı için mi olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapılmış değil.

İndirmek için: TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.