Kapat

VPN Servisi Nasıl Seçilir?

Anasayfa
İnternet VPN Servisi Nasıl Seçilir?

Ücretli bir VPN seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. İşte altı ipucu.

1. Planın ihtiyacınız olan her ülkede ve bölgede sunucuları var mı? Bir ülkede birden fazla sunucuya sahip olmak, yükün yayılmasına yardımcı olabilir, ancak performansı arttırmaz. Bu nedenle, 500 sunucuyla bir planın otomatik olarak bir başkasını 100 yeneceğini varsayın.

2. Desteklenen eşzamanlı bağlantı sayısını kontrol edin. Tipik olarak, bu, aynı anda bağlı bir PC, mobil ve tablete sahip olmanıza olanak veren 3-5’dir. Ancak dikkat, birçok şirket bunun tek bir kullanıcı için olduğunu ve herkesin kaynakları ele geçirmesini önlemek için adil kullanım politikalarına sahip olduğunu söylüyor. Tüm ailenin videoları ayrı olarak indirmesine ve yayınlamasına izin verirseniz, sorun yaşarsınız.

3. Bazı sağlayıcılar kullandıkları bağlantı protokollerini listeler. OpenVPN ve IKeV2 iyi seçimlerdir, hızlı ve güvenlidir. SSTP’yi ve eski PPTP’yi ve protokol seçeneklerini (OpenVPN için TCP veya UDP) görebilirsiniz. Düşük seviyeli detayları anlamanıza gerek yoktur, ancak ekstra seçime sahip olmak, servisin daha hızlı ve / veya daha güvenilir bağlantılar kurmasına yardımcı olabilir.

4. Tüm VPN şirketleri , çevrimiçi olarak yaptığınız her şeyi kaydetmediklerini , ancak kaçınılmaz olarak küçük bir veri topladıklarını söylüyorlar . Bazı servisler hesabınızın giriş gününü, kullandığınız veri miktarını kaydeder ve oturum kapatıldığında başka herhangi bir şeyi siler. Diğerleri, gelen IP adresiniz ve kullandığınız sunucu gibi öğeleri ekler ve verileri aylar hatta yıllarca saklar. Eğer endişeliyseniz, daha fazlasını öğrenmek için Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları’nı kontrol edin.

5. Müşterinizi, bağlantılarınızı yöneten yazılımı düşünmek önemlidir . Bunların hepsinde bir sunucu listesi ve bir Bağlan / Bağlantıyı kesme düğmesi var, ancak daha fazlasını kullanabilir misiniz? Bazı istemciler, sunucuda sunucu yükünü ve ping süresini gösterir ve doğru sunucuyu seçmenize yardımcı olur. Düzenli kullanıcılar, belirli sunucuları kaydetmek ve geri çağırmak için “Sık Kullanılanlar” sistemini beğenebilirler. Ne yaptığınızı biliyorsanız, düşük seviyeli ağ ayarlarına erişiminiz tüm sistemi ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

6. Son olarak, fiyat var . Görünürde ucuz anlaşmalar yapılmasına dikkat edin: Bunlar, kısıtlı özelliklere sahip olabilir, vergileri hariç tutabilir, yalnızca ilk fatura dönemi için indirimli olabilir ve otomatik olarak yenilenir. Böylece, görünür tek seferlik 3,99 TL, gelecek ay yaklaşık 10 TL olabilir. Bir ‘Fiyatlandırma’ bağlantısı arayın, küçük resmi okuyun ve mümkünse, bir aboneliği kendiniz kontrol etmek ve iptal etmek kolay olan bir şey kullanın.

İyi bir VPN adayına benzeyen bir şey bulduktan sonra, büyük para harcamadan önce bir deneme için aldığınızdan emin olun. Ancak kısa bir deneme sadece size çok fazla şey söyleyebilir, bu yüzden bir kez sona erdiğinde, bir ay ödeyip, olabildiğince çok test yapın ve daha mutlu bir plana (genellikle yıllık olarak) geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.