Kapat

Twitter’a Emoji Reaksiyon Özelliği Geliyor

Anasayfa
İnternet Twitter’a Emoji Reaksiyon Özelliği Geliyor

Aynı özelliği kendi platformuna getirmeye karar veren Twitter, yaptığı açıklamada aynı özelliği resmen duyurdu. Artık kullanıcılar mesajlara tepki vermek için kendilerine sunulan yedi emojiden birini seçerek yanıt verebilecek. Yeni gelen “emoji ile tepki” özelliği Twitter’ın hem masaüstü hem de mobil sürümünde kullanılabilecek.

Twitter, mesajında hangi emojilerin kullanılabileceğini şöyle duyurdu:

Yeni özelliği kullanmak oldukça basit; kullanıcıların yapması gereken sadece kendisine gelen mesaja çift tıklaması ve vermek istediği tepkiyi seçmesi.

Ayrıca kullanıcılar istediği bir zamanda verdiği tepkiyi geri alabilecek, yani mesaj silme mantığıyla aynı olacak. Bununla birlikte kullanıcılar mesaja bakarak tepkiyi kimin verdiğini görebilecek ve maalesef bu özellik silinemeyecek.

Twitter’ın bu özelliğini görmek isteyen kullanıcıların uygulamasını güncellemesi gerekiyor, aksi takdirde mevzubahis güncellemeden faydalanamayacaklar. Reaksiyon özelliğinin herkese ulaşması zaman alacak olsa da Twitter şimdiden özelliği sunmaya başladı. Eski sürümü kullanan kullanıcılar kendisine gelen tepkiyi metin tabanlı olarak görebilecek. Yani emojinin kendisini değil, sadece yazıyı görebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.