Kapat

iOS 13 Özellikleri ve incelemesi

Anasayfa
iOS iOS 13 Özellikleri ve incelemesi

Hızlı iOS 13 incelememiz ve denemeniz gereken en iyi özellikler

Apple’ın iOS 13 güncellemesi eski iPhone’unuzu değiştirmeye kararlı, bu nedenle yeni iPhone’a yükseltme yapmasanız bile, bugün oynayabileceğiniz birçok yeni özelliğe sahip olacaksınız.

En iyi iOS 13 özellikleri arasında, tüm bu beyaz ve açık gri renkleri bastırmak için Karanlık Mod bulunur. Fakat hikayede parlak tonları tersine çevirmekten daha fazlası var.

İki dakikalık iOS 13 incelemesi

Karanlık Mod: Bu bizim favori iOS 13 özelliğidir. Siyah ve koyu gri tonları için parlak beyaz ve açık gri renkleri alıp veren arayüzü değiştirir (bazı üçüncü taraf uygulamalar hariç). Özellikle geceleri gözlerde daha hoş oluyor. iOS 13 pro ipucu: iOS 13 Dark Mode’u belirli zamanlarda açıp kapatmak ve Kontrol Merkezi menü kısayolu olarak eklemek için programlayabilirsiniz.

iOS 13 uyumluluğu: iOS 13 bir çok iPhone ile uyumludur. iPhone 6S veya iPhone SE veya daha yenisine sahip olduğunuz sürece. Evet, bu hem iPhone 5S hem de iPhone 6’nın listeyi oluşturmadığı ve sonsuza dek 12.4.1 sürümünde kalacağı anlamına gelir.

Fotoğraf düzenleme araçları gelişmiş: Artık fotoğrafları 15 farklı şekilde değiştirebilir, parlak noktaları, kontrastı ve gölgeleri değiştirebilirsiniz. Adobe Lightroom’u daha az açtığımız noktaya daha dayanıklı. iOS 13 pro ipucu: Düzenlemeler ayrıca video için de çalışır ve Canlı Fotoğraf özelliklerini bozmadan fotoğrafları düzenleyebilirsiniz .

Yeni bir QuickPath klavye: Dokunmak yerine klavyede kaydırmak ister misiniz? Şimdi orada. Parmağınızın hareketini izleyen hiçbir çizgi yoktur ve ilk başta alışmak biraz zordur, bundan zevk alacağınızı düşünüyoruz. iOS 13 pro ipucu: Bunu, herhangi bir büyük Max veya Plus telefonunda en faydalı bulduk.

FaceTime düzeltmesi: Bir FaceTime görüşmesinde, ekranınıza baktığınız ve bu nedenle kameraya bakmadığınız bir şey biliyor musunuz? Apple bakışlarınızı yönlendirmek için AI kullanacaktır. Prensip olarak biraz ürkütücü, ama oldukça faydalı.

Yüz kimliği çok daha iyi: Bu özelliği seviyoruz telefonunuzun yüzünüzle kilidini açmak için görüş alanı daha geniş, bu nedenle masadaki telefona bakmak, ahizeyi kaldırmanıza gerek kalmadan iPhone’unuzu açacak.

iOS 13 iPad’e gelmiyor: Seni kandırdım. iOS 13 kesinlikle iPhone içindir (ve iPod Touch). iPadOS , 30 Eylül’de daha büyük tablet ekranı için özel üretkenlik özellikleri ile iPad için ilk kez giriş yapıyor.

İPhone’umu Bul’ ve ‘Arkadaşlarımı Bul’ kaynaşmış durumda: İki uygulama artık bir ‘My Find’ uygulamasında bulunuyor ve Apple, diğer iPhone’lardan veya iPad’lerden çevrimdışı cihazları bulabilen bir işlevsellik içinde. Hepsinden iyisi, daha az zaman aşımına uğramış izleme hatalarımız var.

iOS 13 pil ömrünü uzatır: Demek istediğimiz ‘pilin ömrü’, ‘şarjlar arasında geçen süre değil’ yeni iOS 13 platformu şarjda daha akıllıdır ve doğru zamanda güç girişini azaltacaktır. Karanlık mod da iPhone OLED ekranlarında yardımcı olmalı, ancak biz bunu test ediyoruz.

Hatırlatıcılar büyük (ve kullanışlı) bir revizyon alır: Yeni ve net bir tasarım olan Hatırlatıcılar şimdi eklere ve daha iyi sıralamaya olanak tanır. Muazzam ses değil, onu kullananlar için büyük bir sıçrama olabilir.

Fotoğraf makinesi büyük bir yükseltme yapıyor: Portre modu (telefonunuz destekliyorsa) daha fazla özelleştirilebilir aydınlatma ve Calvin Klein reklamında görünmek istediğinizde ne zaman kullanacağınız için yeni bir ‘Yüksek Anahtar Mono’ modu sunacak.

Siri daha iyi sesler: Daha doğal bir diksiyona sahip zarif bir ses olan Siri, şimdi konuşmak için çok daha güzel. Yan yana karşılaştırma olmadan farketmeyebilirsiniz, ama burada.

Oynamak için tüm yeni Memoji’ler: Klavyeden Memoji çıkartmalarını ekleyebilir, makyaj ekleyebilir eğer kendi karikatür yüzündeysen burada denenecek çok şey var. iOS 13 pro ipucu: Memoji’yi taşımak için TrueDepth kameranız olmasa bile, Etiketler iPhone 8 ve daha eski iPhone’larda çalışır.

WiFi ve Bluetooth’u daha basit bir şekilde kontrol edin: Bunu seviyoruz: Kontrol Merkezindeki WiFi / Bluetooth düğmelerine uzun basın (veya belirli iPhone modelleri için 3D Touch) ve tüm bağlantılarınıza tek bir basit yerden erişebilirsiniz.

Telefonunuzda PS4 denetleyicinizi kullanın: Ne diyorsa … şimdi oyunlarınızı daha etkileyici bir şekilde oynamak için konsol denetleyicinizi eşleştirebilirsiniz. PS4 desteği bugün burada, Xbox One desteği geliyor. Apple Arcade için mükemmel değil mi?

iOS 13 çıkış tarihi ve saati

1. iOS 13 geliştirici beta: İlk olarak WWDC 2019’da piyasaya sürüldü; bu, ücretli Apple geliştiricileriyle sınırlı bir sürüm ve ortalama olarak tüketiciler için değil, ciddi uygulama geliştiriciler için geçerliydi.

2. iOS 13 genel beta: Apple’ın daha geniş kapsamlı özellik testi 24 Haziran’da başladı ve 8 sürümden geçti, garip bir şekilde iOS 13.1 için beta sürümü ile sonuçlandı (iOS 13 çıkmadan önce). 

3. iOS 13 golden master: Beta geliştiricileri için iOS 13 yazılımının son sürümü olan ve uygulama geliştiricilerin ince ayar yapması için Eylül ayının başında piyasaya sürülen beta sürümü.

4. iOS 13 herkes için toplanıyor: 19 Eylül Perşembe günü, yeni yazılım küresel olarak indi. Sunucuları aşmak her zaman biraz sıkıntılıdır, ancak bunun için çaresizseniz denemeye devam edin.

iOS 13 uyumluluk listesi

  • iOS 13 iPhone 6S veya üstü, iPad Air 2 veya üstü, yeni iPad mini 4 ve iPhone SE gerektirir
  • İOS 12’ye kadar destekleyen eski cihazlara gelmiyor: iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad mini 2 ve mini 3

iOS 13 uyumluluğu, son dört yılda bir iPhone veya iPad gerektirir (cihaz kategorisine bağlı olarak). Bu, iPhone 6 gibi telefonların iOS 13’e ulaşamayacağı anlamına geliyor bu cihazlardan birine sahipseniz sonsuza dek iOS 12’ye takılacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.