Kapat

Twitter Bitcoin Reklamlarını Yasakladı

Anasayfa
İnternet Twitter Bitcoin Reklamlarını Yasakladı

Twitter’ın, platformunda Bitcoin ve diğer şifrelemelere ait reklamları yasaklamayacağı bildiriliyor .

Sky News’e göre , sosyal medya sitesi, siber suçlular tarafından kullanılabileceğinden endişe duyduktan sonra, kripto para için reklamları yasaklayan bir sonraki büyük çevrimiçi şahıs olacak.

Yeni kurallar önümüzdeki birkaç hafta içinde yürürlüğe girecek ve ilk para teklifleri (ICO) , jeton satışları ve cryptocurrency cüzdanları için reklamları yasaklayacak .

Dünya genelindeki yasak ayrıca, tüccarların ve diğer ilgili tarafların Bitcoin gibi eşyaları alıp satmaları için kullandıkları kripto para birimi takası reklamlarını da kapsayabilir.

yasaklı

Eğer doğruysa, Twitter, internet devlerinin kripto para birimi içeriklerini sayfalarından engellemesinin adımlarını izliyordu.

 Geçtiğimiz hafta, Google , Haziran 2018 tarihinden itibaren AdWords platformunda ICO’lar için reklam, exchange’ler, dijital cüzdanlar ve ticaret tavsiyeleri de dahil olmak üzere tüm şifreli para birimiyle ilgili içeriğin engelleneceğini duyurdu.

Yine Ocak ayında Facebook , Bitcoin ve diğer kripto-para birimi içeriklerinde benzer bir baskı olduğunu ve kullanıcılarının dolandırıcılar tarafından hedeflenmelerini engellemeye çalıştıklarını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.