Kapat

Telefonunuz Yavaşladıysa Hızlandırmanın Yolları

Anasayfa
Güncel Telefonunuz Yavaşladıysa Hızlandırmanın Yolları

Telefonununuz Yavaşladıysa Hızlandırmanın Yolları 

IOS veya Android telefonlar farketmeksizin her telefon zamanla yavaşlayabilir ve sizi zor durumda bırakabilir. Markası veya işletim sistemi ne olursa olsun her telefonda karşılaşılan bu sorunu sadece yeni cihaz almakla çözmek yerine bazı yöntemleri deneyerek çözmenin yollarını mutlaka değerlendirmelisiniz. 

Depolama Alanını Düzenli Temizleyin 

Telefonda yavaşlama ve donma sorununu tetikleyen en önemli sıkıntıların başında depolama alanındaki fazla  ve gereksiz dosyalar gelmektedir. WhatsApp uygulamasından tarafınıza gönderilen fotoğraflar ve videolar otomatik olarak telefonunuzda depolanmaktadır. Telefonda yavaşlama konusunda ayrıca Download veya İndirilenler klasörü de oldukça etkilidir. Bunun çözümü için ise Galeri klasörüne girerek elinizle gereksiz görsel ve videoları silmelisiniz. Daha sonra da Ayarlar > Depolama klasörüne girerek gereksiz dosyaları incelemelisiniz. Cache denilen pek çok önbellek verisinin de yer kapladığını unutmadan zaman zaman bu cache verilerini yani önbelleği temizleyerek telefonunuzda ciddi boyutlarda yer açabilirsiniz.

Fabrika Ayarlarına Geri Dönün 

 Telefonda yavaşlama konusunda yaptığınız bu işlemlerin ardından yine de kasma ve yavaşlama sorunu yaşıyorsanız bundan sonra geriye tek  bir çözüm kalmaktadır. Telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra Yedekleme ve sıfırlama menüsünden Telefonu sıfırla veya Fabrika ayarlarına geri dön seçeneklerinden birini seçerek otomatik şekilde sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Ancak öncesinde yedekleme işlemi yapmayı unutmamanız veri ve dosya kaybınızı önleyecektir. Bu şekilde telefonunuz ilk aldığınız gün gibi hızlı bir şekilde çalışacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.