Kapat

Samsung intel’i Bir Kez Daha Geride Bıraktı

Anasayfa
Güncel Samsung intel’i Bir Kez Daha Geride Bıraktı

Dev rakibini beklentilerin ve pek çok öngörünün aksine geride bırakmayı başaran Samsung, bu defa rakibiyle arasındaki farkı iyice açmış bulunuyor. Yarı iletken ticaretini inanılmaz derecede ilerleten firma, son birkaç çeyrekte elde ettiği rekor karlar ile adından sıklıkla söz ettirmeyi başarıyor. Kar raporlarının bu kadar yüksek şekilde çıkmasının en büyük sebebi Samsung’un yarı iletken bölümünün olağanüstü çalışkanlığı olarak gösteriliyor.

2017 yılında dünyada en büyük çip yapımcısı olarak bilinen ve uzun süre yanına yaklaşılamayan Intel’i yerinden etmesi, firmanın sektördeki büyümesini gstermesi açısından son derece önemli bir gelişme olarak kayıtlara geçmişti. Ancak bu başarıyı koruyup koruyamayacağı uzun süre tartışılan yarı iletken bölümü ile ilgili pek çok haberler yapılmıştı. Görünen o ki Samsung’un durmaya niyeti görünmüyor. Önceki ayın kazanç tablosu da etkileyici bir rapor vererek, rakibini son çeyrekte geride bırakmayı başardı. Geçen ayın raporunun üst seviyede çıkmasında en büyük payın yine yarı iletken bölümü olduğu görülmekte.

Bir araştırma firması olan IC Insights bildirdiğine göre SamsungIntel’i bir kez daha geride bıraktı ve 2018’in ilk çeyreğinde üstünlüğünü kabul ettirdi. Yayınlanan sayılara göre, ilk sırada yer alan Samsung, ikinci sıradaki Intel’e oranla %23 daha fazla satış yapmış durumda. Intel, bu çeyrekte 15.8 milyon satış gerçekleştirirken, Samsung ise 18.6 milyon çipe ulaşarak geçen seneye oranla %43 büyüme kaydetmiş görünmekte. Intel ise 2018 ilk çeyrekteki satışıyla geçen seneye oranla büyüme ile yetinmek durumunda kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.