Kapat

Samsung: Geleceğin Teknolojisi Otomobiller Olacak

Anasayfa
Otomobil Samsung: Geleceğin Teknolojisi Otomobiller Olacak

Samsung Electronics bu sene nakit para kazdı. Analistler, 2017’nin en kârlı yılı olacağını ve 2018’in rekor kıran olabileceğini söylüyor.

Bu başarı, Samsung telefonları, televizyonlar ya da her gün gördüğümüz diğer markalı ürünler, yarı iletkenler ve çok daha az derecede OLED ekranlar sayesinde değil. Samsung bu yılın başlarında Intel’i bellek yongalarının en üst üreticisi olarak gördü. Apple, Samsung çiplerini ve ekranlarını ürünlerinde kullandığı için, iPhone adanmışları bile Samsung’un bileşenleri işindeki hakimiyetini destekliyor .

Cipsler ve ekranlar önümüzdeki yıl Samsung’un en büyük hattının en büyük desteği olmaya devam edecek. Ekim ayında yapılan basın açıklamasına göre, “Şirket , bileşen pazarlarından kazanç elde etmeyi beklemektedir , çünkü bellek pazarındaki koşullar elverişli olmaya devam edecektir ve şirket esnek OLED panellerin satışlarını artırmayı beklemektedir.”

Ancak, Ekim ayında yazdığım gibi , Samsung sonsuza dek yarı iletkenlere bağlı olamaz. Analistler, Moore Yasasının sona ermesini, yarı iletkenler üzerindeki transistörlerin her iki yılda bir iki katına çıkacağını söylerler. Önümüzdeki on yıl içinde, daha ucuz üreticiler Samsung’un şu andaki üstün ürünlerine yetişecek ve teknoloji şirketleri artık Samsung için dışarıya çıkmayacaklar.

Tekerleği çevirmek

Bu, Samsung Electronics’in neden 2018’de daha fazla şirket satın almayı planladığını açıklıyor. Samsung Electronics’in ana strateji yöneticisi ve başkanı Young Sohn, geçen hafta Reuters röportajında ​​şirketin “ bir aracı olarak M & A kullanmaya kararlı olduğunu ” söyledi.

Helsinki’de bir başlangıç ​​festivali olan Slush’in kenar mahallelerinde Sohn, Reuters’le birlikte şirketin 2018 stratejilerinin bir kısmını ele aldı. Büyük odak üç sektörle uğraşmaktadır: otomotiv; dijital sağlık, özellikle önleyici sağlık; ve iş yazılımı. Samsung’un klasik endüstrilerinin – cep telefonları ve yarı iletkenlerin – listede olmadığını fark edeceksiniz.

Bunların hepsi, Silikon Vadisi gazisi Sohn için bile Samsung Electronics’in konfor bölgesi dışında. “Daha fazla bir mobil, yarı iletken ve iletişim kullanıcısıyım” dedi.

Sohn’in cep telefonları ve çipler tercihlerine rağmen, kendisi ve şirketi otomobillerin geleceği konusunda baş döndürücü gibi görünüyor. Kasım TeknolojiOku.Net röportajında dediği gibi :

“Yarının aracının bugünkünden çok farklı olacağına dair bir vizyonumuz var. Akıllı telefon deneyimine benzer şekilde gelecekte neler olacağını öngörüyoruz. Bu, güvenliği veya güvenliği tehlikeye attığımız anlamına gelmez, ancak kişinin sürüş deneyimine daha fazla ilgili bilgi getirebilecek kolaylık ve teknolojiye sahiptir. Ve nihayetinde tam özerklik bile bir olasılıktır ve potansiyel hakkında düşündüğümüzde bu konuda çok heyecanlıyız. ”

Samsung yapımı arabalar?

Samsung Electronics’in autos girişiminden haberi olmayan insanlar, ana firmasının zaten Kore pazarında 100.000’den fazla otomobil ürettiğini gösteriyor. Samsung Motors 1994 yılında kuruldu, ancak Asya mali krizi hızla onu dizlerine getirdi. Renault Samsung Motors, 2000 yılında vaftiz edildiği için, şimdi Fransız otomobil şirketinin bir yan kuruluşudur.

Samsung hakkında bir kitap yazdıran Seul Ulusal Üniversitesi profesörü Sangin Park, ayak izlerini sadece bir arka plan partneri olmaktan öteye genişletmekle ilgilenebileceklerini söyledi. “Samsung, M & As ile agresif bir şekilde ilgilenirse, hedefi bir bileşen tedarikçisinden daha fazlası gibi görünüyor” dedi.

Net olan şey, Samsung’un bir sonraki “yarı iletken” i bulması gerektiğidir – ister kâr marjlarını artıran bir ürün grubu olsun. “Samsung’un bu hareketi, Samsung grubunun yeni nesil bir sürüş gücünü bulmak için uzun vadeli stratejisinin bir parçası” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.