Kapat

Motorola Moto Z İncelemesi

Anasayfa
Mobil Motorola Moto Z İncelemesi
Motorola Moto Z İncelemesi

Motorola Model Telefonların Değişimi

Google’ın yaklaşık olarak iki yıl önce zor durumdaki Motorolo’nın cep telefonu bölümünü satın alıp daha sonra bu bölümü Lenovo şirketine satması ile piyasaya yeni ürünler sunmaya başlayan Motorola şirketi, özellikleri ile dikkati çeken Moto G4, Moto G4 Plus, Moto Z Play ve Moto Z model telefonlarını piyasaya sundu. Motorola’nın daha önce piyasaya sunduğu cep telefonlarından farklı olan bu modeller kullanıcının beğenisini kazanmıştır. Özellikle Motorola Moto Z modeli şık ve ince tasarımı ile göz dolduruyor.

Motorola Moto Z Özellikleri

Telefonun en dikkat çeken özelliklerinden biri ince tasarım olarak karşımıza çıkmaktadır. 5.2 mm kalınlığa sahip olan Motorola Moto Z dünyanın en ince telefonları arasında yer almaktadır. 136 gram ağırlığındaki Moto Z’nin ses çıkışı Usb üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca telefonun ekranı Gorilla Glass 4 teknolojisini ile korunmaktadır. 5.5 inç ve 2K Amoled ekrana sahip olan Moto Z ekran kalitesi ile kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır.

4 GB RAM ile desteklenen Moto Z’nin kalbinde ise 1,8 Ghz hıza sahip Snapdragon 820 işlemci bulunmaktadır. Bu işlemci 2 tane 1,8 Ghz ve 1,6 Ghz hızı ile toplamda 4 çekirdekli olarak çalışmaktadır. Telefonda 32 GB dahili hafızanın yanında 256 GB kadar yükseltilebilir micro SD kart çıkışı bulunmaktadır. Moto Z’nin kamera performansına bakacak olursak, Moto Z’nin arka kamerası 13 Megapiksel çözünürlüğe sahip iken, ön kamerası ise 5 Megapiksel çözünürlüğe sahiptir. Ayrıca bu kameralar HDR video kaydı da yapabilmektedir. 4K video çekimleri de yapabileceğiniz Moto Z’de 2600 mAh batarya yer almaktadır. Bunlara ek olarak, Moto Z’de Android 7,0 Nougat işletim sisteminin kullanılmaktadır. NFC, parmak izi okuyucusu, Bluetooth, AC WiFi gibi özelliklere sahip olan Moto Z, 4.5G teknolojisini kullanmaktadır. Ayrıca MotoMods aksesuar sistemi ile kullanıcılara zengin telefon aksesuarları sunulmaktadır. Hızlı şarj özelliğinin bulunduğu Moto Z’de gerek kamera gerekse işlemci performansı ile göz dolduruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.