Kapat

Antivirüs Devi McAfee VPN Sağlayıcısı TunnelBear’ı Satın Aldı

Anasayfa
Güvenlik Antivirüs Devi McAfee VPN Sağlayıcısı TunnelBear’ı Satın Aldı

İnternet güvenlik şirketi McAfee, VPN sağlayıcısı TunnelBear’ı satın aldı . McAfee, anlaşmanın değerinin ne kadar olduğunu açıklamamıştır, ancak bir açıklamada şirket, TunnelBear’ın hizmetlerini kendi VPN hizmeti olan Safe Connect’e entegre etmeyi planladığını söyledi .

McAfee CEO’su Christopher Young , “Bu satın alma işleminin, sınıfının en iyisi ve sertleştirilmiş ağını Safe Connect ürünümüze yerleştirerek hem son kullanıcılarımıza hem de iş ortaklarımıza sunacağından eminiz” dedi .

Ücretsiz VPN’nin sonu mu?

Bu satın alma TünelBear’ın ücretsiz hizmetinin sonunu belirleme şansı var. Şu anda en iyi ücretsiz VPN’lerin toplanmasında ilk sırada yer alıyor , ancak farklı bir fiyatlandırma modeline sahip olan McAfee Safe Connect’e entegre edildiğinde hepsi değişebilir.

McAfee Safe Connect , ücretsiz yedi günlük bir deneme sunuyor, ancak bundan sonra aylık 7.99 ABD Doları / 7.99 ABD Doları / aylık 7.49 ABD Doları veya yıllık 47,88 ABD Doları / 47,88 ABD Doları / yıl tutarında bir abonelik ücreti var.

TunnelBear terimlerinde de bir değişiklik olabilir . Kanadalı şirket, kullanıcılarından topladığı her bir veriyi açıklayan net gizlilik politikasıyla tanınıyor ve neden, ancak McAfee satın alma işlemi tamamlandığında, ABD yasalarına uymak zorunda kalacak. Halihazırda TunnelBear kullanıyorsanız, yeni bir şey için göz atmaya değer.

McAfee için sırada ne var

2018’in başlangıcı McAfee için yoğun bir zaman oldu. Geçtiğimiz ayın Mobil Dünya Kongresi’nde, ev ağınızın güvenliğini kontrol etmenizi ve ayarlarınızı yalnızca sesinizle değiştirmenizi sağlayan Amazon Alexa için yeni bir özellik ortaya koydu . Örneğin, kaç cihazın bağlandığını görebilir, çocuğunuzun iPad’i için bir zaman sınırı belirleyebilir ve tanımadığınız tüm cihazların bağlantısını kesebilirsiniz.

Geçtiğimiz ay şirket , Avrupa internet sağlayıcısı Telefonica ile ev ve mobil ağlar için güvenlik yazılımı sağlayan bir anlaşma da duyurdu . McAfee Secure Home Platform, Telefonica’nın geniş bantlı yönlendiricileriyle, kullanıcıların telefonlarının dışarıda ve dışarıda olduklarında ekstra koruma sağlamasıyla entegre olacak.

Yakında McAfee’den sesle etkinleştirilen bir VPN’i veya TunnelBear teknolojisine sahip yönlendiricileri görebilir miyiz? Göz kulak olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.