Kapat

Mobil NBA Basketbolunun Geleceği

Anasayfa
Güncel Mobil NBA Basketbolunun Geleceği

NBA, genişlemesi için en çok mobil olan genç, ilerici bir ligdir.

Sporun yeni ve mevcut taraftarların ilgisi için değil, diğer eğlence biçimleriyle de yarıştığı bir çağda, mobil, kilit bir savaş alanıdır.

Birçok yarışmada, televizyon reytingleri, genç hayranların lineer televizyondan akıllı telefonlara ve isteğe bağlı hizmetlere taşınmasıyla düşüyor. Sporun bir zamanlar kadar popüler olmadığı korkuları da vardır.

Ulusal Basketbol Birliği (NBA) bu eğilimlerin fazlasıyla farkındadır Tersine, onları korku yerine, ABD’de ancak küresel olarak çok değil sadece bir hayran kitlesi oluşturmak istiyor gibi onları sarılıyor. NBA farklı bir takipçiye sahiptir, ancak yerel rakiplerinden daha geniştir ve bunu yansıtan daha ilerici bir lig olma ünvanına sahiptir.

Örneğin, 2014 yılında LA Clippers’ın sahibi Donald Sterling, ekibi, iddia edilen ırkçı sözler nedeniyle eski Microsoft CEO’su Steve Ballmer’a satmaya zorlandı ve lig, ulusal protesto etmek isteyenler için daha ihtiyatlı bir tutum sergiledi. Daha eski, daha muhafazakar bir hayran kitlesi olan NFL’den daha marş.

Mobil gidiyor

Bu günlerde, her NBA oyununu akıllı telefonunuzda canlı video uygulaması ve içerikleriyle birlikte izlemek de mümkün. Lig, takımları ve oyuncuları sosyal medyada aktifken, Snapchat gibi daha genç platformlar da dahil olmak üzere. .

NBA’nin resmi görüşü, bir oyuna katılmak gibi bir şey olmamasıdır, fakat meselenin gerçeği, pek çok taraftarın hiçbir zaman bir karşılaşmaya katılmayacağıdır. Odak noktası, uzaktan izleme deneyimini arenadakine benzer şekilde yapmaktır.

Bir 10Gbps ağı, her oyundan New Jersey’deki NBA Replay Center’a beslenen 12 kamera toplayarak, hakemlere oyunu hızlandıran ek yardım sunarken, aynı zamanda NBA çoklu kamera açılarını mobil uygulamaya gönderir. Bir video vurgular sistemi, 30 saniye içinde dağıtılabilmeleri için kliplerin etiketlendiğini görür ve otomasyon için planlar vardır.

Bir sonraki adım, sanal gerçeklik (VR) ve 4K aktarımlarıdır. Bunların ikisi de ağ üzerinde önemli bir stres yaratacaktır.

Uluslar arası genişleme

NBA, her sezon Kuzey Amerika dışında bir takım oyunlara sahip. Londra’nın O2’si de dahil olmak üzere – bu yıl 5G’lik bir test olacak. Bunlar yeni hayranlara ulaşmak için önemlidir, ancak mobil şu anda herhangi bir NBA sahasından binlerce mil uzakta olabilen uluslararası fanbaza ulaşmanın ana yoludur. Ama bu bir oyunu canlı görmek kadar iyi olabilir mi?

Patel, bunun mobil teknoloji için bir adım ötede olabileceğini düşünüyor, ancak Cisco ve NBA’nın mümkün olduğu kadar çoğalmayı taahhüt ettiğini söylüyor.

“Onlarla yaptığımız çalışmaların çoğu, bir oyuna ne kadar çok şey kattığınızı en iyi şekilde değerlendirmek ve… uygulama deneyimi, farklı görüşler, size neye benzediğine dair bir fikir veriyor” diyor.

Akıllı Arenalar

Mobil oyun deneyimini de geliştirebilir. Ekipler artık mobil cihazlarında anında tekrar oynatma yapmak istiyorlar; ekipler ise oyun içi koltuk yükseltmeleri, ürünler ve yemek hizmetleri sunabilmek istiyor. Bu arada, sensörler ve kablosuz Wi-Fi güvenlik ve fan davranışını geliştirmeye yardımcı olabilir.

Mobil biletleme, hayranların maçlara katılma şeklini de değiştiriyor. Boston Celtics’in sattığı tüm biletlerin yüzde 60’ı mobil bir cihaza yollanıyor.

Celtics’in sahibi Stephen Pagliuca, “Spor her yerde oldu” dedi. “Taraftarlara ne kadar yakın olursanız, klübe daha yakın olsunlar.”

Tüm bu uygulamaları denemek ve kolaylaştırmak için birçok yerde ücretsiz Wi-Fi ağları dağıtılmıştır ve Cisco’nun kendisi dünya çapında 350 stadyumda bağlantı sağlar. Ancak bu ağ dağıtımları talebe ayak uydurabilecek mi?

Patel, “5G gibi şeyler memnuniyetle karşılanacaklar çünkü daha fazla bant genişliği sunacaklar” diyor Patel. “Yeni teknolojiler büyümeyle başa çıkmak zorunda kalacaklar. AR ve VR gibi yeni uygulamalar yeni kapasite türleri gerektirecektir. ”

Cisco, 5G’de yoğun bir ilgi görüyor, İngiltere’nin kırsal alandaki teknolojilere yönelik denemelerine katılıyor ve Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) bir dizi ‘5G Now’ hizmet ve ürününü duyurdu. Şirketin geleneksel gücü ağ oluşturmada oldu, ancak daha çok telekom pazarına bakıyor.

Mükemmel bir maç mı?

Cisco için ne var? Pazarlama anlaşması mı yoksa teknoloji ortaklığı mı? Patel, Network Academy’ye genç yetenekleri cezbetmek için bir dizi alana değiniyor.

“İleri bir teknoloji şirketi olarak, sektörlerinin en önde gelen kuruluşlarıyla çalışmak istediğimizden emin olmak istiyoruz ve NBA budur” diyor. “Bir çok insana dokunan bir şeyi ölçeklendirebilmek istiyoruz. Stadyumlarda NBA’de yaptığımız şeyler, dünya futbolu, kriket stadyumları etrafında uygulanabilir. Dünyanın farklı ülkelerine girmemize yardımcı oluyor.

“B2B şirketi değil, bir B2C şirketi olarak, bu şekilde büyümemize yardımcı oluyor. Ağ akademisi için de yeni nesillere ilham veren büyük bir özellik var ve spor yapmak için harika bir yol. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.