Kapat

iPhone XS İncelemesi ve Özellikleri

Anasayfa
Mobil iPhone XS İncelemesi ve Özellikleri

IPhone XS – fiyatı, özellikleri ve tüm detayları!

Dünyanın en iyi telefon üreticilerinden olan Apple, hatırlayacaksınız ki müşterilerine iPhone X modelini sunarak büyük bir sürpriz yapmıştı. iPhone X’in özelliklerinden daha önce fiyatı yorumlanmaya başlandı. Hatta Apple’ın ülkemizde uyguladığı zamların ardından iPhone X modelinin 256 GB’lık versiyonu 10.000 TL civarlarına ulaşmıştı. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Apple Event 2018 kapsamında da iPhone XS modeli tanıtıldı. Normal S modellemesi şeklinde yine daha büyük bir ekran ve daha yenilikçi teknolojiyi iPhone XS’te görüyoruz. Bu model şuan ABD’de 1.000$ satış fiyatıyla satılmaya başlandı. Biraz da bu modelin teknik özelliklerini inceleyelim;

iPhone XS Teknik Özellikleri

iPhone XS modelinde de tıpkı X modelindeki gibi bir gövde kullanılmış. Ekranın boyutu 5.8 inç ve çevresinde çerçeve bulunmuyor. Bunun yanında ekranın üst orta bölgesinde, Face ID ve ön kamera için bir alan bulunuyor. Bu bölge camdan yapılırken, arka çerçevenin tamamı paslanmaz çelikten oluşuyor. Telefonun kalınlığı ise 7.7mm. iPhone’larda aşina olduğumuz alt bölgede şarj girişi ve yanlarında stereo hoparlör de bu modelde bulunuyor. Cihazın tamamı hem suya, hem de toza karşı dayanıklı. Ağırlığı da ortalama 178 gram civarında.

Cihazın arkasında 2 adet 12’şer MP, önünde 7 MP kamera bulunuyor. Lensler ise safirden üretilmiş. Mevcut kameralarla 4K çekim de yapabiliyorsunuz.

Cihazın bataryasının diğer modellere göre geliştirildiği ve daha uzun dayanacağı söylendi. Bu yüzden Apple müşterilerinde iPhone XS için büyük bir beklenti var. Hızlı şarj özelliğiyle de 1 saat içerisinde telefon bataryasının tamamının dolabileceği söyleniyor. Cihazda 6 çekirdekli A12 bionic işlemcisi ve 4GB RAM bulunuyor. Telefondaki mevcut yazılım iOS 12. Yurtdışında 1.000$’dan satılmaya başlanan iPhone XS modeli ülkemizde tahminimize göre 10.000 TL bantlarından satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.