Kapat

iPhone XC Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

Anasayfa
Mobil iPhone XC Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri
iPhone XC Çıkış Tarihi 

Iphone pahalı ürünlerinin yanında daha ucuz bir ürünü satışa sunuyor. Iphone XC, 12 Eylül Çarşamba (bugün) günü satışa sunuldu. Bunun yanında iki yeni iPhone’larında piyasaya sunulması bekleniyor: Iphone XS ve Iphone XS Plus. Ancak bunların ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili bir bilgi henüz belirtilmemiştir.

Phone XC ile ilgili olarak, telefonların 14 Eylül Cuma gününden itibaren siparişlerinin verileceği bildirilirken, telefonların 21 Eylül’den itibaren mağazalarda (müşterilere teslim edilen) satışa sunulacağı duyurulmuştur.

iPhone XC tasarımı, özellikleri, özellikleri nedir?

Yıllar boyunca, iPhone’un tasarımında büyük bir değişikliğe uğramadan satışa sunulmuştur. Ancak geçen yıl Apple, yepyeni bir görünüme sahip güçlü bir akıllı telefon olan iPhone X’i çıkarmıştır. Bu tasarımda Apple, telefonun ön yüzünün tamamını 6.1 inçlik ekranla doldurarak sadece üst kısmında küçük bir bölüme selfie kamerasını koymuştur. Bu, Apple’ın Home düğmesini ve parmak izi sensörünü de kaldırmak zorunda olması anlamına gelmektetdi. Bunun yerine kilit açma amacıyla yeni bir “Yüz Kimliği” yüz tanıma sistemini eklemiştir. Ancak 2018 için Apple, üç modelde de yeni iPhone X tasarımını kullanmaya devam etmiştir.

Ucuz olarak piyasaya süreceği iPhone XC bile tüm ekran tasarımı gösterişli olması gerekirken bu modelin daha pahalı modellerde beklenen premium OLED ekranı yerine daha ucuz bir LCD ekran kullanmasıdır. Diğer büyük değişiklik ise Apple’ın yeni telefonlarını en son iOS 12 mobil yazılımı ile yükselteceğidir.

iPhone XC fiyatı ne kadar olacak?

China Mobile’e göre, telefonun fiyatını 5,888 Çin Yuan’ı olarak listeliyor. Bu doğrudan para birimi dönüştürme ile £ 663.43 ‘e karşılık geliyor. Ancak, analistlere göre, daha olası bir fiyat, geçen yılki iPhone 8’de 100 sterlinlik bir fiyat kesintisi olan 599 sterlin. Türkiye fiyatının ise 10000TL olacağı öngörülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.