Kapat

iPhone Telefonlar 2019’da Üç Lens Olacak

Anasayfa
iOS iPhone Telefonlar 2019’da Üç Lens Olacak

Henüz iPhone 11’in bile piyasaya çıkmasına aylar varken, Apple’ın 2019’da çıkaracağı telefonlar için büyük bir iddia ortaya atılmış durumda. Arka kameralarında çift lens yerine üç lens kullanan telefonları gördük. Her ne kadar yeni bir şey olmasa da iPhone modellerinde 2019’dan itibaren üç lens özelliği kullanılacak söylentileri dolaşmaya başladı.

İddianın sahibi Deutsche Securities analisti Jialin Lu. Lu’nun notlarına göre bu gelen yeni özellik iPhone’un 3D derinlik algısı ve artırılmış gerçeklik yeteneklerini geliştirmek için kullanılacağını söyledi. Apple’ın da bu alanda hem kendini hemde kalitesini geliştirmek istediği önceden bilinmekteydi.

Analiste göre algılayıcıların ikisi bir nesneyi farklı açılardan yakalayabilecek. Böylece aradaki fark mesafeyi ölçmek ve AR işlemini uygulamak için kullanılacak. Apple’ın üzerinde çalıştığı bir diğer özellik ise iki lensin yerine getireceği işlevi yapabilecek lazer tabanlı bir sistem. Geçtiğimiz aylarda böyle bir söylenti gelmiş ancak firmadan herhangi bir hareketlenme olmamıştı.

2018 yılının iPhone’ları bile daha piyasaya çıkmamışken, üç lens için yapılan söylentiler daha çok erken olabilir. Bir sonraki senenin Eylül ayında çıkması beklenen yeni iPhone (muhtemelen iPhone 12 olacak) söylentilerinin ortaya çıkması belki de firmanın kafasını karıştırıp Apple’ın çift lens üzerinde devam etmesine de neden olabilir. Aradaki süreye baktığımızda elbette firmanın uzun bir düşünme süresi olduğunu söylemek mümkün.

2019 yılında gelmesi beklenen yeni iPhone model veya modelleri hakkında bir diğer söylenti ise Apple Pencil özelliğine sahip olmaları. Yani bu yılın iPhone’da bu özelliği göremediğimiz zaman bir sonraki seneyi beklememiz gerekecek.

Dev bir organizasyon olan WWDC 2018’de Apple’ın bu söylentilere ne kadar cevap vereceği merak konusu. Ancak organizasyonda henüz 2019 telefonları için bir zaman ayrılmış ve açıklama yapılmış değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.