Kapat

IPad En İyi Tablet

Anasayfa
Mobil IPad En İyi Tablet

Birkaç üreticiden ve birkaç tabletten daha fazla varyasyonlar olmasına rağmen test ettiğimiz birçoğu, iPad hattının en iyi genel seçimi sunduğunu düşünüyoruz .

Ekran boyutu, hızı ve fiyatı göz önüne alındığında, Apple’ın iPad’i (5. nesil) çoğu insan için en iyi tablet için en iyi seçim olarak seçtik. Bu 9,7 inçlik tablet ilkbahar 2017’de piyasaya sürüldü ve en üst düzey destekle geliyor. Aynı zamanda, önceki nesiller gibi sağlam bir yapı, kullanımı kolay bir işletim sistemi ve mükemmel performans ile aynı önemli özellikleri sunuyor.

Yükseltme seçimimiz Apple’ın iPad Pro’su. Onun 10.5-inç ve 12.9 inç versiyonları aynıdır ve bunların A10X işlemcileri ve M10 hareketi coprocessors profesyonel düzeyde performans sunar. Iken 12.9 inçlik iPad Pro daha büyük bir ekrana sahip 10.5 inçlik iPad Pro , bunlar standart 9.7-inç iPad daha hem hızlı olduğunu ve Apple Kalem kalemi desteğine sahip. İyileştirilmiş kameraları, renk doğruluğu ve ekran boyutu, onları oyun oynama, çoklu görevlendirme ve yaratıcı çalışma için daha iyi hale getirir. 10,5 inçlik sürüm, en iyi seçim olan 5. nesil iPad’e kıyasla daha yakın. Bununla birlikte, paketlenmiş daha gelişmiş özelliklere ve neredeyse yüzde 20 daha büyük (piksel cinsinden) bir ekrana sahiptir. 12,9 inçlik iPad Pro’nun ekranı daha da büyüktür; bu, eskiden bir tablet üzerinde yapılabilen dijital ortam oluşturma ve çizim için çekici hale getirir. 13 inç MacBook Pro’ya kıyasla, 12,9 inç iPad Pro’nun ekranı yüzde 37 daha fazla piksel içeriyor — tüm MacBook kılavuzumuzda daha fazla özelliği ve karşılaştırma özelliklerini özetliyoruz .

İyileştirilmiş işlemcilerin yanı sıra 5. nesil iPad, Apple’ın A9 işlemcisi tarafından destekleniyor. Seçimlerimizin dahili çalışmaları 2014 iPad Air 2 ile aynı.

Test edildiğinde, 5. nesil modelin e-postaları kontrol etmek ve belgeler üzerinde çalışmak gibi yaygın, tek işlemcili çekirdek görevler sırasında iPad Air 2’den yüzde 38 daha hızlı gerçekleştirildiğini gördük. Daha fazla GPU gücü gerektiren oyun ve video düzenleme gibi etkinliklerle, 5. nesil iPad’in işlemcisi yüzde 26 daha hızlı gerçekleştirdi. Çoklu işlemci çekirdeği görevlerinde, 5. nesil iPad’in performansı, bir A8X işlemci tarafından desteklenen öncülü ile eşitlendi.

2 GB RAM de, sekmeler ve uygulamalar aralarında geçiş yaptığınızda yeniden yükleme gerektirmediğinden daha iyi bir çoklu görev deneyimine katkıda bulunur. Daha eski bir iPad’in sahibiyseniz, 5. nesil iPad için yapılan performans iyileştirmeleri çok dikkat çekicidir – Apple’ın Siri sesli asistanı da kullanılabilir. Bu modeldeki bir M9 hareket işlemcisi, Ana Ekran düğmesine basmak yerine Siri’yi her zaman “Hey Siri” modunda etkinleştirmenizi sağlar.

Birden çok Apple ürününe aşina veya sahipseniz, hem geniş bir uygulama kitaplığına hem de ekosisteme eklendiklerini bilirsiniz. 5. nesil iPad istisna değildir. Daha önce piyasaya sürülen iPad tabletleri gibi yüksek düzey performans ve aynı donanım kalitesini sunar. Bilinen teklifleri bir araya getirmesiyle, değerinin değerinden daha fazla olduğunu kanıtlıyor.

IPad Pro modellerinin altında bir adım olsa da, rakiplere kıyasla, 5. nesil iPad’deki kameralar karşılaşacağınız bir tabletin en iyisidir. Tıpkı bir iPhone ile olduğu gibi, bu iPad’in sekiz megapiksellik arka kamerası, ağır çekim ve hızlandırılmış videoları kaydetmenize, seri çekim modunda birden fazla resmi çekmenize ve panorama fotoğraflarını çekmenize olanak tanır. Kameranın optik sabitleme, Canlı Fotoğraf ve kamera flaşı gibi özellikleri iPad Pro’da olduğu gibi bu modelde mevcut olmasa da, 5. nesil iPad’in kamerası yazılım video sabitleme özelliğine sahip.

Diyagonal olarak ölçülen 9,7 inçlik ekranı, 2048X1536 çözünürlüğe ve yağ ve parmak izlerinin kolayca silinmesini sağlayan oleofobik bir kaplamaya sahiptir. IPad Air 2’den farklı olarak, bu model yansıma önleyici bir ekran kaplamasına sahip değil; ancak 5. nesil iPad’in daha düşük fiyatlı olmasını sağlayan daha az özellik.

Bu iPad, bir Wi-Fi + Hücresel model kullanıyorsanız, güncel olan Bluetooth 4.2, Wi-Fi ve daha hızlı LTE ağları kullanma olanağı sunar. Ayrıca, hareket ve veri izlemeyi geliştiren bir ortam ışığı algılayıcısı vardır. Touch ID sensörü, parmak izinizi kullanarak tabletin kilidini açmanızı sağlar; bu, beklediğiniz daha kullanışlı bir özelliktir.

Apple’ın tüm tabletleriyle uyumlu olarak, 5. nesil iPad’in pili, Wi-Fi kullanırken 10 saate kadar dayanır. Hücresel verilerinizde kullanıyorsanız, bu süre dokuz saate kadar dayanır. Bu modelle kontrollü batarya testlerini gerçekleştirmedik, ancak iPad Air 2’den daha büyük kapasiteli bir bataryaya sahip. Muhtemelen bu iPad, saatlerce pil kullanımı için kıyaslanmış tahminleri aşacaktır.

Tabletinizi günde iki saatten daha kısa bir süre boyunca kullanıyorsanız veya daha eski bir iPad modeliniz varsa ve performansından memnunsanız, geliştirilmiş özelliklere sahip olduğundan yeni bir modele geçmenizi önermiyoruz. Karşılaştırılabilir, ancak bizim seçimimizden çok daha küçük bir seçenek arıyorsanız, iPad mini 4’ü düşünün . Ekranı antireflektif bir kaplamaya sahiptir ve iPad Profesyonelleri gibi, ekranının ön cam ve ekran paneli arasında bir hava boşluğu yoktur. Yine de, 5. nesil iPad’in daha büyük ekranının ve daha iyi genel performansın onu en iyi seçim haline getirdiğini düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.