Kapat

Intellivision Yenilenerek Geri Mi Dönüyor?

Anasayfa
Güncel Intellivision Yenilenerek Geri Mi Dönüyor?

Teknolojinin son trendi, eski sürümlerin yenilenerek geri dönmesi. Intellivision da hayata geri dönen efsane cihazlar listesine girmek üzere. Oyun konsolu dünyasının efsaneleri arasında yer alan bu ürün, yeni bir video oyun sistemi geliştirmenin henüz başlarında olduğunu duyurdu. Bu nedenle pek fazla ayrıntı henüz yer almamakta. Hatta sistemin henüz adı bile bilinmiyor. Firma, her yaştan kişi ve oyuncu seviyesine uygun bir sistem üzerinde çalışmakta olduğunu açıkladı. Oyuncu olmayanların bile sevebilecekleri oyunlar ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor dememiz mümkün.

Proje içerisinde müzik yönetmeni ve Video Games Live sunucusu olan Tommy Tallarico da bulunmakta. Yeni firmanın başkanı olacağı belirtilen Tallarico’nun yanı sıra orijinal Intellivision tasarımcıları ve yöneticilerinin de bu işte yer alacağı belirtilmekte. Tanıdık isimlerden Mattel ise yeni proje kadrosunda bulunmuyor.

Cihaz hakkında bazı sorular yapılan açıklamada yanıt bulmadı. Kaç geliştirici bu sistemde yer alacak? Sistem devamlı bir gelişme halinde olup sürekli gecikmeler ile mi gelecek? Geliştiriciler yeni projede ne kadar verimli olacak? Intellivision’un kullanıldığı dönemlere yetişemeyen kişilere nasıl hitap edecek? Dolayısıyla Atari VCS için sorulan sorular aynı şekilde yeni konsol için de sorulmakta. Markanın, Atari ve Nintendo kadar simgeleşmiş olmadığı da düşünülürse, PlayStation ve Xbox’larla mutlu olan gençlerin ilgisini çekmek için standart konsoldan çok daha fazlasına ihtiyaç duyduğu aşikar.

Maalesef yeni ürün hakkında daha ayrıntılı bilgi için 1 Ekim tarihini beklememiz gerekecek gibi görünmekte. Yine de Nintendo’nun Classic Edition konsolu gibi klasik bir dönüş yapmasını beklemiyoruz. Firmanın, ilkler geleneğini sürdüreceğine söz vermesi bunun bir işareti gibi durmakta. Bu söz, şirketin geçmiş anıları canlandırmanın ötesinde şeyler sunacağının ipuçlarını vermekte. Yeni ismin neler sunacağını bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir