Kapat

Instagram’da Popüler Olmaya Engel 6 Yanlış!

Anasayfa
İnternet Instagram’da Popüler Olmaya Engel 6 Yanlış!

Instagram, her kesimden insanın olduğu bir sosyal medya platformu haline geldi. Fotoğrafçısından sanatkârına, seyahat tutkunundan evindeki koltuğunda vakit geçirmeyi sevenine kadar her yaştan insan bulmak mümkün. Hal böyle olunca daha popüler olmak için birçok insanı geride bırakmak gerekmekte.  Ancak daha popüler olmak için yapılan hatalar da az değil. Yazımızda popüler olmak için yapılan en fazla altı yanlışı ele aldık.

  1. Fotoğraf paylaşımı yaparken kötü görünen fotoğrafları paylaşmayın. Paylaşılan fotoğrafların farklı duygular içermesi ve yeni şeyler göstermesi gerekmekte. Şimdiye kadar bunu yapamadıysanız bundan sonra dikkat edebilirsiniz.
  2. Paylaştığınız fotoğraflara mutlaka yorum yapın. Metinle beraber yapılan paylaşımların daha fazla etkileşime yol açtığını unutmayın. Fotoğrafların altına sorular sorabilir ve okuyucudan cevap vermesini isteyebilir, hikâyeler paylaşabilirsiniz.
  3. Takipçilerinize mutlaka cevap verin. Onları görmezden gelmeyin. Takipçilerle etkileşimin onları gerçek bir hayrana dönüştürdüğünü sakın unutmayın. Böylece sizi başkalarına önerecek kitleye sahip olacaksınız.
  4. Kapsayıcı bir tema veya stil ile takipçileriniz karşısına çıkın. Belirlediğiniz konudan da fazla uzaklaşmayın. Yani takipçileriniz nasıl bir içerik ile uğraştığınızı bilsinler. Onların ilgilenmediği konulardan uzak durun.
  5. Konuyla ilgili hashtagleri kullanmayı unutmayın. Bu şekilde davranmak, spam takipçi ve beğenmeleri artıracak bir yol olacaktır. Her sözü hashtag yapmanıza gerek yok. Yalnızca beş söze kadar hashtag kullanmanız yeterlidir. Ancak herhangi bir kural olmadığı için siz daha fazla veya az kullanabilirsiniz.
  6. Son olarak yapacağımız uyarı kesinlikle tutarsız davranmayın. Elinizdeki gönderileri bir günde paylaşıp da bir iki hafta sessiz kalmayın. Böyle yapmak elbette sizin için kolaylık sağlayacaktır. Ancak takipçiler için aynı şeyi söylemek mümkün olmayacaktır. Takipçiler uzun süre suskun kalmayı pek sevmezler. Bu nedenle paylaşımlarınızı düzenli bir şekilde yapmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.