Kapat

Çok Tartışılan Oyun Steam’den Kaldırıldı

Anasayfa
Oyun Çok Tartışılan Oyun Steam’den Kaldırıldı

Video oyunları zaman zaman tartışmaları beraberinde getirmekte. Birçoğu dikkat çekmek için yapılan tartışmalara sahne olan bu oyunlar, haklı itirazlara da sahne olabilmekte. Bunlardan bir tanesi Valve’nin Steam’da yayınladığı ve okulda katliam içeren Active Shooter isimli oyun. Oyun ilk çıktığı andan itibaren tartışma oklarını üzerine çekmişti. Bunun üzerine Valve, çok fazla bir süre geçmeden oyunun fişini çekmek zorunda kaldı.

Revived Games’in geliştirmiş olduğu oyun, bir okul içerisinde yapılan katliamı canlandıran bir simülasyon. Ara sıra Amerika’da ve diğer Avrupa ülkelerinde rastlanan gerçek olaylar üzerinden kurgulanan oyunda katil tarafını seçebileceğiniz gibi S.W.A.T. tarafını da seçebiliyorsunuz. Ancak oyunun kurgusu, Valve’nin oyuna tekme vurmasına neden oldu.

Valve yetkilileri, oyunu Steam üzerinden kaldırdıktan sonra açıklamada bulundular. Active Shooter oyununun Steam’dan kaldırıldığını, bununla kalmayıp Revived Games ile ACID’in diğer oyunlarını da sistemden çıkardıklarını duyurdular. Hatta şirkete göre Revived Games’in yaptığı bu oyun bir trolden başka bir şey değil. Oyunu geliştiren firma ise henüz suskunluğunu bozmadı. Suskunluğunu bozduğunda ne cevap verecek veya bu iddialara cevap verecek mi? Soruları henüz anıtını bulmuş değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.