Kapat

Apple iOS 11.3 Sürümünün Ciddi Bir Yeni Sorunu Var

Anasayfa
iOS Apple iOS 11.3 Sürümünün Ciddi Bir Yeni Sorunu Var

Bu gülünç oluyor. IOS 11.3 Yükseltme Rehberinde, bu gerçekten önemli bir güncellemedir (özellikle iPhone’lar için)

Yeni bir raporda, Anakart, iOS 11.3‘ün daha önce üçüncü taraflarca tamir edilen iPhone 8 ve iPhone 8 Plus telefonlarının dokunmatik ekranlarını öldürdüğünü doğruladı. Bu telefonlar iOS 11.3 güncellemesinden önce mükemmel bir şekilde çalıştı.

Anakartın belirttiği gibi: “Bu, telefonlarını kıran ve Apple dışındaki herhangi bir kişi tarafından tamir edilmesini sağlamak için elinden gelen kişilerin telefonlarını kullanmakta zorlandığı anlamına geliyor”.

Dahası, bu büyük ölçekte oluyor gibi görünüyor. Anakart, “Bu benim şirketime 2000’den fazla yeniden gönderme yapılmasına neden oldu …” diye açıklayan Yaralı Aletlerin CEO’su Aakshay Kripalani’ye konuştu. Müşteriler rahatsız oluyor ve Apple’ın bunu üçüncü taraf tamirini yapmasını önlemek için bunu yapıyor gibi görünüyor.

Elbette, bu noktada bariz soru şudur: Bu nasıl mümkün olabilir?

IOutlet onarımının sahibi ve işletmecisi Michael Oberdick, her bir iPhone ekranının küçük bir mikroçip ile çalıştığını ve Apple’ın üçüncü parti yedek ekranları algılayabildiğini açıklıyor.

Tarih, bunun para olduğunu gösterir.

Afterall iOS 11.0.2 , üçüncü parti iPhone 6S ekranların dokunmatik ekran işlevini bozdu ve iOS 11.0.3 bunu hızlı bir şekilde geri yüklerken (sürüm notları şunları belirtti: “Bazı iPhone 6S ekranlarında dokunmatik girişin yanıt vermediği bir sorunu ele alıyorlar çünkü Orijinal Apple parçalarıyla servis edildi ”) Apple’ın üçüncü taraf ekranlarını algıladığını gösterdi.

Dahası, Apple daha sonra kullanıcıları uyardı:

“Orijinal olmayan yedek görüntüler, görsel kalitesinden ödün verilmiş olabilir ve doğru çalışmayabilir. Apple onaylı ekran onarımları, Apple parçalarını kullanan güvenilir uzmanlar tarafından gerçekleştiriliyor. ”

Söylemeye gerek yok, Apple’ın stratejisi, resmi Apple Store’larında iPhone’ları ve iPad’lerini iPhone’daki resmi Apple parçalarıyla (çok daha pahalı bir seçenek) onarmaya zorluyor. Fakat bu hileyi şu anda tekrarlamak çok tehlikeli bir hamle gibi görünüyor.

Şu anda Apple, müşterileri doğru bir şekilde uyarmadan (ironik olarak, bir şey iOS 11.3 adresleri) iPhone performansını kısaltmak için yoğun bir denetime tabi tutuluyor. Bu karar, dünya çapında hükümet soruşturmaları ve ‘Onarma Hakkı’ mevzuatının Apple ürünleriyle uygulanmasına yönelik artan talebe yol açarak (son sayım 59) bir sınıf davası davalarına yol açtı .

Evet, mükemmel bir şekilde çalışan üçüncü parti iPhone 8 ekran tamiratlarını kırmanın bu ateşe nasıl yakıt verdiğini görebilirsiniz. Bu durumda, şimdi ilginç olan şey, Apple’ın nasıl tepki verdiğini izlemek.

Bir ederse artık kaçınılmaz iOS 11.3.1 güncellemesi bu kırık ekranlar düzeltir Apple devre dışı bırakmayı iyi bir argüman bir kazaydı yapabilirsiniz. Ancak herhangi bir düzeltme söz konusu değilse, şirket açıkça kafa kafaya koşmaya karar vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.