Kapat

Apple iOS 11.3 Sürümü: Yükseltin mi?

Anasayfa
iOS Apple iOS 11.3 Sürümü: Yükseltin mi?

Apple iOS 11.3 burada ve büyük olanı. Bu, her iPad, iPhone ve iPod touch’ın temel seviyede nasıl çalışacağını değiştirecek bir sürüm. Ancak bu, hemen yeni sürüme geçmeniz gerektiği anlamına mı geliyor, yoksa iOS 11.3, birçok yeni iOS 11 sürümüne benzer sorunlarla doluydu?

İşte bilmeniz gereken her şey…

IOS 11.3 Kimdir?

IOS 11.3’ün tüm önceki sürümlerinde olduğu gibi, iOS 11.3, iPhone 5S veya üstü, iPad mini 2 veya üstü ve 6. nesil iPod touch veya daha sonraki sürümleriyle uyumludur. Garip bir şekilde Apple, yeni piyasaya sürülen 2018 iPad için iOS 11.3’ü piyasaya sürdü , ancak şu anda yaygın bir şekilde yaygınlaştırılıyor.

Uyumlu bir iPhone, iPad ve iPod touch’ınız varsa, Apple otomatik olarak güncellemeyi yüklemenizi ister. Ancak bu herhangi bir nedenden dolayı gerçekleşmemişse, Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye giderek manuel olarak manuel olarak tetiklenebilir Apple iOS beta test kullanıcıları, güncellemenin görünmesi için cihazınızıaçmanız gerektiğini hatırlıyorum .

 IOS güncellemeleri her zaman boyut olarak farklı olsa da (farklı özellikler / düzeltmeler farklı cihazlar için geçerlidir), iOS 11.3, normalden 700 MB’ye ulaşandan daha büyüktür. IOS 10’dan (veya hatta iOS 9) yükseltiyorsanız, iOS 11.3’ün tüm iOS 11 sürümlerini tek bir büyük yükseltmeye dönüştüreceğini unutmayın, bu nedenle birkaç gigabayt olmasını bekleyin.

Fırsat Kırıcıları

İlk olarak, zorunlu jailbreak uyarısı: iOS 11.3 iPhone, iPad ve iPod touch’ı bozdu. Aralık ayında Google, beklenen iOS sürümleri için daha hızlı hapis cezasına yol açacak olan, ancak henüz gerçekleşmemiş olan iOS 11.2.2 istismar ayrıntılarını yayınladı . Eğer eDevice hapishanesini seviyorsan, temiz ol.

 İlk iOS 11.3 kararlılık raporları nedir? Şimdiye kadar  , büyük bir tahliye için tahmin edilebilir şekilde ısıtıldılar. Belki de performans ve batarya ömrüne odaklanan bir güncelleme için ironi, eski 1 2 3 4 5 6 7  vb.) Ve ikincisinin ( 1 2 3 4 5 6  vb.) Sorunlara yol açtığı çok sayıda rapor var  . Özellikle mesajlaşma uygulamalarında dikkat çeken grafik hataları ( 1. 2 3 4 ), Apple Music ( 1 2 3 4 ) hataları ve yanlış bildirimler de vardır ( 1 2 3 4 ). Bazı kullanıcılar ve rastgele Siri aktivasyonları için gerçekten tuhaf ‘ görünmez klavye ‘ probleminin yanı sıra ( 1 2 ).

Her zamanki gibi, bu makalede herhangi bir sorun yaşanacak ya da yeni sorunlar bulunacak şekilde güncellenecektir. Ne yazık ki, bu neredeyse tüm iOS 11 sürümleri için gerekli olmuştur, bu yüzden dalma almaya karar vermeden önce bu makaleyi güncellemeleri kontrol etmeyi unutmayın.

Peki ne aldın?

Apple iOS 11.3, ‘büyük olanı’, çünkü kullanıcıların cihazlarının ilk kez nasıl çalıştığını tam olarak kontrol etmelerini sağlıyor. Tartışmalı olarak Apple, daha önce cihaz performansını düşürmek için pilin yaşına göre daha önce cihaz performansını düşürdüğünü itiraf etti. Kullanıcıların bunu bilmediği gerçeği, 59’dan az sınıf davası ve küresel hükümetin, yeni bir bataryaya ihtiyaç duyduklarında, yeni telefon satın almayı reddettiği iddiasıyla, küresel hükümetin incelemesini gerektirmemiştir.

Apple iOS 11.3 bunu değiştirir. Apple’ın kendi içinde (daha muhafazakâr) kelimeler:

“IOS 11.3, daha sürükleyici artırılmış gerçeklik deneyimleri, iPhone Pil Sağlığı (Beta), iPhone X kullanıcıları için yeni Animoji ve daha fazlası için destek sunan ARKit 1.5 gibi yeni özellikler sunuyor. Bu güncelleme ayrıca kararlılık iyileştirmelerini ve hata düzeltmelerini de içerir. “

Evet, ‘iPhone Batarya Sağlığı’ azaldı ve nasıl çalıştığı biraz tartışmalı, ancak değişiklikler sadece şirkete karşı kapsamlı yasal eylemleri hafifletmek için yeterli olmayabilir ve ayrıntılı batarya sağlığı verileri benzer değişiklikler yapmak için rakiplere ilham vermelidir .

Bunun ötesinde, iOS 11.3 ayrıca geliştiriciler ve bazı ek animoji (ejderha, ayı, kafatası ve aslan) için artırılmış gerçeklik deneyimlerinin açılmasının ötesinde bazı önemli özelliklere ve düzeltmelere sahiptir:

Apple News – yeni ‘Sizin İçin’ bölümü kişiselleştirilmiş içerik ve videolar görüntüler.

Gelişmiş Mobil Konum (AML) – acil arama yaparken konumunuzu otomatik olarak paylaşır (henüz tüm ülkelerde bulunmaz).

Apple Music Müzik Videoları  – son dakikalarda yeni bir müzik videoları bölümü eklendi (çoğu betada değildi) ve topluluk etkileşimini geliştirmek için arkadaş önerileri eklendi.

App Store  – incelemeleri sonunda en yararlı, en yararlı, en eleştirel ve en son, onları çok daha kullanışlı hale getirecek şekilde sıralanabilir. Güncellemeler sekmesi ayrıca uygulama güncelleme boyutları içerir.

İş Sohbeti  – işletmeler artık müşteri desteğini doğrudan Mesajlar uygulamasına entegre edebilir. Delta, Hilton, Low ve Wells Fargo, lansman ortakları arasında.

Güncellenmiş Gizlilik Ekranı – Apple’a kişisel bilgileri göndermek veya yeni uygulama isteklerini takip etmek için daha geniş bir tasarım güncellemesinin parçası

Tüketiciye daha az ilgi duyan özellikler arasında, HomeKit’i destekleyebilecek cihaz sayısını önemli ölçüde genişletmesi gereken HomeKit yazılımı kimlik doğrulaması da bulunmaktadır. Bununla birlikte, olumsuz tarafta, son dakikada kaldırılmış görünen iki şaşırtıcı özellik ihmalini araştırıyorum. Daha fazla bilgi aldığımda bu makaleyi güncelleyeceğim.

Güvenlik İyileştirmeleri 

IOS 11.3’te de önemli güvenlik düzeltmeleri var. Apple’ın resmi listesinde yer alan özel bir not, Mail, iCloud Drive, Telefon, Find My Phone ve hatta Clock’ta bulunan WebKit ve Safari ve güvenlik açıkları için bir dizi güvenlik yamasıdır.

Yine de listelenmeyen şey, Apple’ın MacOS’ta da bulunan garip Siri hesap makinesi hatalarını düzeltip düzeltmediği veya geçtiğimiz ay iOS 11.2.6’da geniş çapta bildirilen , hatta kaybolan pil simgesinin bozulmasına neden olup olmadığıdır. Etkilenen kullanıcıların erken geri bildirimlerine dayanarak öyle görünmüyor.

Dürüst olmak gerekirse, IOS 11.3.1’in sadece ağda kaybolan hatalar için değil, büyük noktadan çıkan yayınlar, küçük nokta yayınlarının kısa sürede süpürmek zorunda kaldığı problemleri ortaya çıkardığı için çok uzak olmayacağından şüpheleniyorum.

Apple iOS 11.3 Kararı: Pil Sorunlarınız Varsa Takın, Aksi takdirde Bekleyin

iOS 11.3 temel amacını gerçekleştirir: kullanıcılara, talep ettikleri cihazların üzerinde pil sağlık verileri ve performans kontrolü sağlar. Küresel davalarda milyarlarca olmasa da Apple milyonlarını kurtarabilir.

Güncellemenin kendisi için, kullanıcılar bazı problemler bildiriyorlar ama bu erken aşamada hiçbir şey bir anlaşma kırıcı değil. Yani, eğer biraz beklemekten mutlu olan biri olursanız bunu tavsiye ederim. IOS 11’in sicili, diğerlerinin problem yaşamalarına izin vermenin akıllıca olması için çok bozuk ve bu yüzden yapmanız gerekmiyor.

Öndeki yol

Daha önce de belirttiğim gibi, iOS 11.3.1’in yakında takip etmesi muhtemel. Global dikkat, Apple’ın talep edilen performans kontrolünü ve pil verilerini tanıtmasıydı. Apple, iOS 11.3’e ek bir dizi ek özellik ve hata düzeltmesi yapmayı başarmış olmasının yanı sıra şirketin kredisine de sahip.

Ancak iOS 11.3, iOS 11.2.6’nın göze çarpan tüm sorunlarına ya da bazılarının daha da geriye çekilmesine neden olmadı. Kapıdan çıkan bu büyük sürümle, iOS 11.3.1’in yakında makine dairesi üzerinde kalan iOS 11.3’ün ne olacağını ve temizliğini beklemesini bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.