Kapat

Youtube ile Kolay Şekilde Para Kazanma Rehberi

Anasayfa
İnternet Youtube ile Kolay Şekilde Para Kazanma Rehberi

Gün geçtikçe büyüyen Youtube’a her gün milyonlarca video yükleniyor. İnsanlar bu videolardaki reklamlar ve sponsorluklar sayesinde istedikleri konularda videolar çekip para kazanıyorlar. Basit bir sistem gibi gözükse de , sabır isteyen bir  olma özelliği taşıyor. Eğer eğlenerek para kazanmak istiyorsanız mutlaka bu yöntemi denemelisiniz.

Youtube Kanal Kategorileri Hakkında

Youtube aracılığı ile para kazanmak istiyorsanız öncelikle sevdiğiniz bir kategoriyi belirlemelisiniz. Bu kategori , sizin bir hobi alanınız ya da uzman olduğunuz bir alan olabilir. Bunun dışında uzman olmadığınız bir kategoriyi fazla para kazanmak için de seçebilirsiniz . Bunlara karar verirken büyük bir araştırma yapıp ; size rakip durumda olabilecek kanallar var mı ? ne gibi içerikler hazırlıyorlar ? gibi konuları incelemeniz gereklidir. Çünkü sizin yapacağınız işin aynısını daha önce yapan biri varsa izlenme olasılığınız düşük olacaktır . Bu yüzden bir şekilde farklı olmanız gereklidir. Ayrıca o kategori hakkında ne kadar içerik üretebileceğinizi de düşünmeniz gereklidir. Eğer içeriğiniz biterse , Youtube kanalınıza video yükleyemeyeceğiniz için kanal gelişiminiz zamanla azalacaktır. Bu yüzden uzun soluklu olabilecek bir kategori seçmelisiniz.

Youtube Kanalı Nasıl Büyütülür ?

Youtube kanalınız için çektiğiniz videoları yüklemeye başladığınız zaman sürekli olarak abone sayınızda artış olacaktır. Bu işlemi düzenli olarak yaparsanız kanalınızın büyümeme olasılığı olmamakla birlikte reklam ile de desteklerseniz kısa sürede büyük bir kanala sahip olabilirsiniz. Reklamları Google , Facebook ve İnstagram aracılığıyla yapabilirsiniz. Farklı sosyal medya hesaplarıyla açılan sayfalarınız , Youtube kanalınıza doğrudan izleyici çekecektir. Yaptığınız her yatırım daha sonrasında size geri dönecektir ve Youtube kanalınızda sürekli artan pasif bir gelir oluşturmanıza katkıda bulunacaktır.

Youtube Kanal Sahipleri İle Video Çekmek

Video hazırladığınız kategoride farklı kanallar ile anlaşıp ortak içerikler üretebilirsiniz. Böylece her iki kanalın aboneleri birbirlerine geçer ve kanal büyüme hızınız ani bir artış yaşar. Bu stratejiyi ne kadar fazla kanal ile yaparsanız o kadar iyidir. Hatta bunu uygulamadan önce takipçilerinize haber verirseniz heyecanları daha fazla olacaktır ve izlenme süreniz de artacaktır. Bu yöntem aslında sermaye gerektirmeyen bir reklam yöntemidir ve her iki tarafa da fayda sağlar .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.