Kapat

Xiaomi Redmi 6 ve Redmi 6A Tanıtıldı!

Anasayfa
Mobil Xiaomi Redmi 6 ve Redmi 6A Tanıtıldı!

Xiaomi Redmi 6 ve Redmi 6A Tanıtıldı!
Xiaomi, telefon kullanıcılarının merakla beklediği bütçe dostu modellerini nihayet tanıttı. Pekin‘de yapılan bir basın lansmanı ile tanıtılan Redmi 6 ve Redmi 6A, donanımsal özellikleriyle dikkat çekmeyi başaracak gibi görünüyor.

Xiaomi Redmi 6 ve Redmi 6A’nın Donanımsal Özellikleri
Redmi 6MediaTek Helio P22 işlemcisi ile güçlendirilmiş. Belirlenen fiyat aralığına bakılacak olursa, beklenenin üstünde bir performans sunduğunu söylemek mümkün. Helio A22 işlemcisi ile gelecek olan Redmi 6A ise, kullanıcılara daha mütevazi görünen bir hizmet sağlıyor. Redmi 63GB ve 4GB RAM kapasiteleri sunarken, Redmi 6A sadece 2GB RAM kapasitesine sahip.

Her iki cihazın da Xiaomi‘ye ait olan Xiao Al sanal asistan desteği ile geleceğini belirtmekte fayda var. Xiao Al asistan desteği sayesinde, güvenli bir yüz tanıma kilidi özelliği de cihazlarda yerini alıyor. Genel özelliklere göz atıldığında Redmi 65.45 inç HD+ ekran ve 32GB/64GB dahili depolama alanı seçeneklerine sahip olacak. Cihaz 12MP ve 5MP çözünürlük sunan çift arka kamerasının yanı sıra, 5MP çözünürlükte ön kamerayla gelecek. 3000 mAh kapasiteli bataryası bulunan Redmi 6, kutusundan Android Oreo 8.1 işletim sistemiyle çıkacak.

Redmi 6A ise, 5.45 HD+ ekrana sahip olacak. Cihaz 16GB dahili depolama alanı sağlayacak. 13MP çözünürlüklü tek arka kamerası bulunan Redmi 6A5MP çözünürlükte ön kamera barındıracak. Redmi 6′da olduğu gibi, Redmi 6A‘nın bataryası da 3000 mAh kapasitesine sahip. Cihazın işletim sistemi ise aynı şekilde Android Oreo 8.1 olarak belirlenmiş.

Xiaomi Redmi 6 ve Redmi 6A’nın Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Her iki cihazın da telefon kullanıcılarıyla buluşacağı tarih 15 Haziran olarak belirlendi. Redmi 6‘nın 3GB RAM seçeneği sunan versiyonunu almak isteyenler 124 dolar öderken, 4GB RAM sağlayan versiyonu için gözden çıkaracağı miktar 156 dolar olacak. Xiaomi Redmi 6A ise 93 dolarlık bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.