Kapat

Telefon Şarja Takılı Bırakılır Mı?

Anasayfa
Güvenlik Telefon Şarja Takılı Bırakılır Mı?
Telefon Şarja Takılı Bırakılır Mı

Elektronik aletler günümüzde bizlere en çok kolaylık sağlayan aletler olmayı başarmışlardır. Bu aletler sayesinde zamandan ve yorgunluktan tasarruf etmiş oluruz. Çünkü gün geçtikçe bu aletler gelişmeye devam etmiştir. Her gün değişik modelleri çıkmaktadır. Hepsinin ortak özelliği ise herkes tarafından kullanıyor olmak ve büyük kolaylık sağlamalıdır. Bizlere yararları olduğu kadar büyük zararları da bulunabilir. Diğer elektronik aletlere göre en çok kullandığımız elektronik alet telefon olmaktadır. Her gün telefonda konuşup, her gün telefonun alarmıyla uyanabiliriz. Telefon alarmı sayesinde çalar saate pekte gerek duyulmayabilir. Telefon genellikle alarm görevi gördüğü için hep başucunda durur. Genellikle insanlar telefonlarını gece yatarken başuçlarına koyarlar, şarja takılı bir şekilde bırakırlar. Sabah uyandıklarında ise şarjdan çıkarırlar. Fakat bunun pek çok tehlikesi bulunmaktadır.

Telefon Şarja Takılı Kaldığında Ne Olur?

Telefonu başucuna koyup yatmak ne kadar tehlikeliyle şarja takılı şekilde uzun süre bırakmak bir o kadar tehlikeli olabilir. Telefon çok uzun süre şarjda kalırsa çok güçten ve akımdan patlayabilir. Bu yüzden telefonu yeteri kadar şarj edip daha sonra şarjdan çıkarmak çok önemlidir.

Önlem Olarak Ne Yapılabilir?

Telefonlarınızı şarja takarken orijinal şarj kullanmaya dikkat etmelisiniz. Adaptörü farklı, kablosu farklı şarjlar kullanmak kesinlikle tehlikeli olacaktır. Adaptörün gücünün ve akımının yüksek olduğundan emin olmalısınız. Mümkün olduğunca başucunuzda tutmamalı uyuduğunuz yerden daha uzakta bir yerde şarj etmelisiniz. Elektronik aletler sürekli kullanıldığında tehlikeli boyutlara ulaşabilmektedir. Bunun en büyük örneği telefondur. Fakat günümüzün koşullarını göz önüne alırsak telefondan uzak kalmak pek mümkün görülmeyebiliyor. Bu yüzden küçük önlemler alıp tehlikeyi en aza indirmeye çalışmalısınız. Şarj sürelerine dikkat etmeli, adaptörünüzü sürekli kontrol etmelisiniz. Böylelikle daha güvenli bir şekilde kullanmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.