Kapat

Nokia 5.1, 3.1 ve 2.1 Tanıtımı Yapıldı

Anasayfa
Mobil Nokia 5.1, 3.1 ve 2.1 Tanıtımı Yapıldı

Bir zamanlar elden düşmeyen telefonlar arasında yer alan Nokia’lar son dönemde piyasayı elinden kaybetme eğilimi göstermişti. Geçen yıl içerisinde çıkarmış olduğu üç farklı Android telefon ile bu açığı kapatmaya çalışan firma, şimdi de bu telefonları güncelleyerek piyasaya yeniden sürüyor. Yeni sürümlerin dikkat çekici özelliklerinin yanında, uygun fiyatlı olmaları da gözden kaçmamakta. Nokia 5.1Nokia 3.1 ve Nokia 2.1 adıyla duyurulan telefonlar, Nokia 5, 3 ve 2’nin üst versiyonu olarak kayda değer güncellemeler sunmakta.

Nokia 5.1, Full HD+ çözünürlük ile karşımıza çıkmakta. Ekranı ise 18.9 oranında 5.5 inç’e sahip. Octa-core işlemci ile hizmet verecek telefona isteğe göre 2 veya 3 GB’lık RAM’ler eşlik etmekte. MicroSD bellek ile de desteklenebilen 16 veya 32 GB’lık dahili depolama alanına sahip telefonun ön kamerası 8 MP çözünürlükte. Arka kamerası 16 MP çözünürlük ile güzel fotoğraf ve videolar çekmeye imkan verecek gibi görünmekte. Android 8.1 Oreo işletim sistemine sahip olan telefonun bataryası 2.960 mAh. Bütün özellikleri tek parçadan oluşan ve metal olan bir kasaya sığdırılan Android telefonun Temmuz ayında raflara gelmesi beklenmekte. Merak edilen fiyatı ise başlangıçta 189 Euro olacak.

Nokia 3.1, yine 18.9 oranlı bir ekrana sahip olsa da 5.2 inç’lik boyutu ve yalnızca HD görüntü kalitesinde olması, telefonu 5.1’in biraz gerisine itse de 139 Euro’luk fiyatı ile kullanıcıların tercih edebileceği telefonlar arasına girecek gibi durmakta. Octa-core işlemciyi bu telefonda da görüyoruz. 2-3 GB RAM seçenekleri ve 16-32 GB depolama alanları da aynen korunmuş vaziyette. Ön kamerası 8MP, arka kamerası ise 13 MP çözünürlüğe sahip. 2.990 mAh batarya ve Android 8.1 Oreo işletim sistemi ile göz dolduran telefonun Haziran ayında piyasada olması bekleniyor.

Nokia 2.1 ise Android Oreo Go ile geliyor. 5.5 inç bir büyüklüğe sahip HD ekran, SnapDragon 425 işlemci ile desteklenmekte. 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama alanı da hesaba katılacak olursa Oreo Go’nun neden seçildiği açık şekilde anlaşılmakta. Telefonun 4.000 mAh bataryası, şirketin açıklamalarına göre 2 günlük kesintisiz bir kullanım sunmakta. Temmuz ayında satışta olacak telefonun başlangıç fiyatı 115 dolar olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.