Kapat

Apple, Watch 4 İle Tasarım Tabusunu Yıkabilir

Anasayfa
iOS Apple, Watch 4 İle Tasarım Tabusunu Yıkabilir

Akıllı saat tasarımında çok fazla değişikliğe gitmeyen Apple, piyasaya yeni sunacağı saatinde bu töresini yıkabilir. Yıllardır kullandığı tasarımı bir kenara bırakarak yepyeni bir tasarımla karşımıza çıkabilir. Önümüzdeki aylar içerisinde tanıtılması beklenen bu akıllı saat hakkındaki tasarım değişilkiliğin izlere açıklayan KGI Securities’den Ming-Chi Kuo.

Kuo’nun ifade ettiklerine göre firma üçüncü çeyrekte Apple Watch 4’ü % 15 daha büyük bir ekran ile kullanıcıların beğenisine sunacak. Bu açıklamaya göre akıllı saatin tanıtımı Temmuz ve Eylül arasındaki üç aylık dönemi işaret etmekte. Bu tarih İphoen XI tanıtımı ile aynı zamana denk gelmekte. Yeni tasarım hakkında çok fazla bilgi vermeyen Kuo, orijinal  Watch tasarımından ilk defa ayrılacaklarının sinyalini vermekte. Bu da Apple kordonlarının kullanılamaması anlamına gelmekte. Çünkü Apple, önceki Watch sürümlerinin hepsine uyum sağlayacak şekilde kordon üretmekteydi.  Yeni akıllı saat ise % 15 daha fazla bir ekran sunmakta. Gerçi ekranın büyümesi, saatin büyüyeceği anlamına gelmemekte. Önceki sürümlerde de görülen ve inceltilebilecek çerçeve bulunması bunu mümkün olduğunu göstermekte. Watch’ın 42 mm’lik saat yüzü de zaten Amoled ekran tarafından tamamen kullanılmamakta. Moto 360’ın etkileyici bir şekilde % 71.1 ekran-kasa oranına sahip olduğu düşünülürse, yeni tasarımın da bu orana yakın olacağı öngörülmekte.

Kuo’nun belirttiği ve yeni Apple Watch 4’de olması beklenen bir diğer özellik kalp ritmi takipçisinin dışında başka sağlık algılayıcılarının da olacak olması. Bu özelliklerin yanında akıllı saatin daha fazla pil ömrüne sahip bir teknolojiyle karşımıza geleceği de açıklamalar arasında yerini aldı. Firma, geçen yıl almış olduğu Beddit’i kullanmayı planlıyorsa gerçekten de uzun bir pil ömrüne ihtiyaç duyacak gibi göünmekte. Beddit ile uyku takibi yapılabilmekte. Fitbit şirketinin çıkarmış olduğu Fitbit Versa ile ne kadar mücadele edebileceğini piyasada göreceğiz. Fitbit Versa, verilen bilgilere göre dört günden fazla pil ömrüne sahip. Apple, rakibi ile arasındaki farkı kapatmak için daha fazla çalışması gerektiğinin farkında olmalı ki günlük şarj edilmesi gereken akıllı saatlerin yerine pil ömrü daha uzun saatler üretme gayretinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.