Kapat

Android için En iyi Antivirüs Programları

Anasayfa
Android Android için En iyi Antivirüs Programları

Android, dünyadaki en yaygın kullanılan işletim sistemidir ve bu, Android’in cihazında yüklü olan en iyi güvenlik uygulamalarına ve antivirüs araçlarına sahip olmak anlamına gelir; çünkü Google’ın işletim sistemi genellikle popülerliği nedeniyle kötü amaçlı yazılımlar tarafından hedeflenir.

Android telefonunuz veya tabletinizle kullandığınız her türlü yazılım , cihazınızda yüklü bir antivirüs veya güvenlik uygulamasının olması akıllıca olacaktır. Bu makalede, 2018’de Android için en iyi 10 virüsten koruma aracını vurgulayacağız.

Birçoğu otomatik taramaları çalıştırmaktan çok daha fazlasını yapıyor ve zararlı web sayfalarının ve dosyalarının ilk etapta açılmasını veya indirilmesini engellemeye çalışacaklar.

Aşağıdakiler AV-Test’in skor tablosunda en az beş puan aldı.

1. Avast Mobil Güvenlik

Güvenlik duvarı ve uzaktan silme gibi kullanışlı ekstralar verir

 • Çağrı engelleme
 • Anti-hırsızlık özelliği
 • Reklam destekli

Antivirüs devi Avast,  sıradan bir tarayıcının üstünde ve ötesinde bir uygulama oluşturmak için önemli becerilerini kullandı. Ücretsiz sürümdeki ekstra özellikler arasında, arama engelleyici, güvenlik duvarı ve hatta Android cihazınızı uzaktan kilitlemenize veya kaybolduğunda silmenize olanak veren bir hırsızlık önleme önlemi bulunur.

Uygulama ödendi, ancak artık ücretsiz, reklamlar tarafından destekleniyor. Bunları kaldırmak için küçük bir aylık veya yıllık prim ödeyebilirsiniz. Diğer bir çok faydalı premium özellik ise ‘uygulama içi kilitleme’ dir. Cihazınız belirli uygulamaları açmadan önce bir PIN isteyecektir. Bu, kötü amaçlı yazılımların internet bankacılığı gibi uygulamaları otomatik olarak başlatmasını engeller.

 • Avast Mobile Security’i buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
 • Daha yuvarlak bir güvenlik paketine ihtiyacınız varsa , bir VPN , bir sistem temizleme ve bir şifre yönetimi çözümü ile birlikte gelen Avast Ultimate paketine bakın.

2. Bitdefender Antivirüs Ücretsiz

Güvenilir bir markadan hafif bir uygulama

 • İşletim sisteminizde minimum etki
 • Ölü kolay kurulum
 • Virüs taramalarını programlamanız gerekir

Bitdefender , güvenlik topluluğunda büyük bir isim ve ücretsiz antivirüs programı son derece hafif. Aslında, sistem kaynaklarını serbest bırakan ve pil ömründen tasarruf eden arka planda çalışmaz.

Bu, taramaları programlamanız veya güvenli olması için el ile çalıştırmanız gerektiği anlamına gelir. Bu, cihazınıza indirilen yeni uygulamaların otomatik olarak tarandığını söyledi. Bu uygulamanın bir başka avantajı, kurulur kurulmaz kullanıma hazır olmasıdır – ek yapılandırma gerekmez.

Ekstra güvenlik gerektiriyorsa, 14 günlük ücretsiz bir Bitdefender Mobile Securitydenemesine kaydolun . Buna, Google’ın Chrome tarayıcısı ve hırsızlığa karşı koruma özellikleri için temel antivirüs ve gerçek zamanlı koruma dahildir.

Ayrıca şık bir Gizlilik danışmanı aracı da var ve telefonunuzu geride bıraktığınızda sizi uyaran WearOn teknolojisi ile smartwatch’ınıza bir güvenlik katmanı ekliyor. Güvenlik, geleneksel anlamda değil.

3. AVL

Steril ve hafif bir güvenlik çözümü

 • Sağlanan büyük koruma
 • Işık kaynakları
 • Çağrı engelleme özelliği

Antiy AVL, mobil cihazların en iyi şekilde korunabilmesi için AV-Test’in (bir çok saygın bağımsız antivirüs test kıyafeti) ödülünün eski bir üyesidir. Özellikleri, sadece bir antivirüs veritabanı (elbette) değil, aynı zamanda cihazınıza giden her türlü yürütülebilir dosyayı algılayabilen bir tarayıcı içerir.

Diğer kullanışlı özellikler arasında, kötü niyetli numaraların sizinle iletişim kurmasını engellemek için bir çağrı engelleyici ve zararlı web sitelerinin ilk etapta yüklenmesini önlemek için bir kimlik avı önleme özelliği bulunmaktadır. Uygulama aynı zamanda pil ömrü için mücadele ederken her zaman kullanışlı olan kaynaklar üzerinde ışık olacak şekilde tasarlanmıştır.

4. McAfee Güvenlik ve Güç Yükseltici Ücretsiz

Bazı şık özellikleri spor ve kötü niyetli siteleri engeller

 • Geniş anti-hırsızlık özellikleri
 • Politikalar veri sızıntısı için uygulamalar yükledi
 • Reklam destekli

McAfee , PC için antivirüs yazılımı söz konusu olduğunda iyi bilinen bir isim ve bu Android uygulaması – McAfee Mobile Security – hayal kırıklığına uğramıyor. Virüsten koruma tarayıcısının kendisinin yanı sıra, ücretsiz özellikler arasında kilitleme ve uzaktan silme gibi kayıp bir aygıtın izlenmesi de vardır. Cihazınız çalınırsa, uygulama hırsızın resmini bile çekebilir…

Diğer önemli özellikler arasında, hassas bilgileri sızdırıp sızmadıklarını kontrol etmek için uygulamaları tarama ve gerektiğinde kilitleme olanağı bulunur. McAfee ayrıca, potansiyel olarak kötü amaçlı web sitelerine erişimi engelleyecek ve kara listeye aldığınız rahatsız edici kişileri ve metinleri tutmanıza da izin verecektir.

5. Kaspersky Mobile Antivirus

Aplomb ile kötü amaçlı yazılım koklama işini ele geçirir

 • En üst düzey kötü amaçlı yazılım tespiti
 • Kötü amaçlı siteleri veya bağlantıları engeller
 • Ekstra özellikler ücretli uygulama için daha ayrılmıştır

Kaspersky , orada Bitdefender gibi büyük oyuncularla ünlüdür. Güvenlik uygulamasının ücretsiz sürümü bazı etkileyici özelliklere sahiptir ve AV-Test’in Kasım 2017’den itibaren yaptığı deneme sonuçlarına göre% 99,9’luk bir tespit oranıyla kötü amaçlı yazılımları yakalamada çok iyidir.

Kaspersky Antivirus & Security, herhangi bir kötü amaçlı siteyi veya bağlantıyı tıklatmadan önce tıklamaları engellemeye çalışacak ve ilk olarak bir enfeksiyonun olmasını engelleyecektir. Önemli bir özellik, Android Wear için güvenlik yönetimini kolaylaştıran bir destektir.

6. Sophos Ücretsiz Antivirüs ve Güvenlik

Sophos’dan ödüllü koruma

 • Katı koruma
 • Reklam yok
 • 2FA görevleri için kimlik doğrulayıcısı

Sophos’un ücretsiz antivirüs uygulaması, 2015 yılında en iyi koruma için AV-Test ödülünü kazanmıştır. Diğer ücretsiz tarayıcıların aksine Sophos herhangi bir reklam içermemektedir. Bununla birlikte, potansiyel olarak spam içerikli veya yasa dışı içerik barındıran web sitelerini engeller.

Uygulamalar, yüklendikleri sırada kötü amaçlı yazılım veya diğer zararlı içerikler için taranır ve herhangi bir hassas bilgiyi sızdırması durumunda Sophos sizi uyarır. Virüsten koruma tarayıcısı düzenli olarak dosya ve klasörleri taramak için programlanabilir ve kötü amaçlı yazılım veritabanının kendisi günlük olarak güncellenir.

Uygulama ayrıca güvenli Wi-Fi bağlantılarını kurmak için kullanılabilecek kullanışlı bir QR kod tarayıcısı içerir. İki faktörlü kimlik doğrulaması için bir kerelik şifreler oluşturabilen bir doğrulayıcı da var.

7. Norton Güvenlik ve Antivirüs

Cep telefonunuz için sıkı güvenlik sunan başka bir büyük isim

 • Mükemmel antivirüs özellikleri
 • Telefonun uzaktan kilitleme
 • Hiçbir sitenin engellenmesi yok

Norton’un bu ücretsiz uygulaması, birkaç ay önce AV-Test tarafından kıyaslandığında tüm Android kötü amaçlı yazılımlarının% 100’ünü tespit edebildi. Tarayıcı Norton Mobile Insight tarafından desteklenmektedir ve uygulamalar ve dosyalar içindeki virüsleri tespit edebilir, daha sonra bunları otomatik olarak kaldırabilir.

Diğer kullanışlı güvenlik özellikleri arasında, telefonunuzu bir SMS mesajı ile kilitleme veya SIM kart çıkarılır. Ayrıca, cihazınız kaybolduğunda uzaktan kilitlemeyi (veya şifreyi girmek için 10 başarısız girişimden sonra kilitlendiğini) de seçebilirsiniz.

App 30 günlük deneme sürümü ile geliyor.

8. Trend Micro Mobile Güvenlik ve Antivirüs

Ebeveyn kontrolü özelliklerine sahip etkileyici güvenlik

 • Sağlam güvenlik
 • Facebook için entegre gizlilik tarayıcı
 • Güvenli gezinme özelliği yok

Trend Micro’nun çabası, yeni uygulamaları yalnızca kötü amaçlı yazılımlar için taramakla kalmaz, yeni yüklenen uygulamaların diğer programlara erişmesini engeller, bu da cihaz yöneticileri ve ebeveynler için yararlı olabilir.

Ayrıca, profil ayarlarınız hassas kişisel bilgiler görüntülüyorsa sizi uyarması için Facebook için yerleşik bir gizlilik tarayıcısı da vardır.

Ücretsiz sürümü, 7 günlük premium özellikler denemesini içerir. Bunlar, herhangi bir potansiyel bulaşmayı önleyici olarak önlemek için bile takılmadan önce uygulamaları tarayabilen bir kötü amaçlı yazılım engelleyiciyi içerir. Ayrıca güvenli sörf, arama ve metin filtreleme için yardımcı programlar bulunmaktadır.

9. AhnLab V3 Mobil Güvenlik

Daha eski Android cihazlarda bile iyi çalışan bir uygulama

 • Yüksek kötü amaçlı yazılım algılama oranları
 • Çok sayıda özellik
 • Hırsız alarmı

Güney Koreli AhnLab’ın bu güvenlik uygulaması bu listedeki diğer kişiler kadar ünlü değil, ancak yine de Android malware için AV-Test (% 99.6) ‘ya göre çok yüksek tespit oranlarına sahip ve eski Android cihazlarda bile iyi çalışıyor. Gerçekten de, telefonunuzun performansını hızlandırmak için yerleşik bir güçlendirici var.

Uygulama, güvenlik açıklarını proaktif olarak arayan ve uygulamaların hassas kişisel bilgileri sızdırması olasılığının yüksek olduğu durumlarda sizi uyaran ücretsiz anti-malware özellikli 10 günlük deneme sürümü ile birlikte gelir.

Diğer kullanışlı gizlilik özellikleri, kişisel fotoğraflarınız için gizli bir galeri ve tarama geçmişinizi güvenli bir şekilde temizlemek için bir gizlilik temizleyici içerir. Hırsızlık önleme tedbirleri, cihazın kaybolması veya SIM kartın değiştirilmesi durumunda devreye giren bir alarm içerir. Ayrıca cihazınızı uzaktan takip edebilir, kilitleyebilir ve silebilirsiniz.

10. Avira Antivirüs Güvenliği

Gizlilik ölçeğinde uygulamaları kategorize eden akıllı bir sisteme sahip

 • Harici depolama alanı tarayabilir
 • Temiz Kimlik Koruma özelliği
 • Kötü amaçlı web sitelerini engelleme yok

Avira’nın mobil teklifi yalnızca indirdiğiniz dosyaları ve telefonunuzun belleğindeki içeriği taramakla kalmaz, aynı zamanda SD kartınız gibi harici depoları da tarayabilir. Uygulamalar, verileriniz ile ne kadar güvenilebilir olduklarına kolayca karar vermenize yardımcı olacak bir gizlilik ölçeği kullanılarak derecelendirilir.

Entegre ‘Kimlik Korunması’, kişi listenizdeki e-posta adreslerinin büyük veri ihlallerine dahil olup olmadığını düzenli olarak kontrol eder. Uygulama, birden çok Android cihaz üzerinde ortak bir politika oluşturmak istiyorsanız son derece yararlı olan web tabanlı bir yönetim portalı tarafından kontrol edilir.

Premium sürüm, daha iyi destek, kötü amaçlı web sitelerinin otomatik olarak engellenmesi ve daha sık güncellemeler içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.