Kapat

2018’de Eticarette Kullanılan Güncel Reklam Çalışmaları

Anasayfa
İnternet 2018’de Eticarette Kullanılan Güncel Reklam Çalışmaları

İnternet çağının getirdiği yenilikler ile uyumlu bir çalışma planına sahip olmak şirketlerin ya da ticaret ile uğraşan firmaların kar marjını yükseltmeleri için oldukça önemli bir durumdur. Günümüzde artık eticaret ticaret hayatının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Fakat bu alanda da başarı elde edebilmek bütünleyici bir parça niteliğindedir.

E-ticaretin önemini kavramış olan pek çok firma mutlaka bir web sitesi sahibi durumundadır. Peki, internet ortamında aynı sektörde bulunan belki de yüzlerce web sitesi içerisinden fark edilir olmayı nasıl sağlamak gerekiyor. İşte bu noktada e-ticaret seo çalışmaları devreye giriyor.

Eticaret’te Seo Çalışmalarında Neler Etkilidir?

Eticaret oldukça karlı bir satış platformu olsa da potansiyel müşterilere ulaşmak ve sunulan hizmetlerden onları haberdar etmek üzerinde çalışma yapılması gereken bir konudur. Bu konuda öncelikle hedef kitleyi doğru tanımak gerekir. Böylece potansiyel müşteri daha iyi anlaşılmış olur.

Örneğin sosyal medya kanallarını sıklıkla kullanan bir müşteri portföyüne sahip olan firmaların bu hesapları aktif bir biçimde kullanmasında yarar bulunuyor. E-ticaret Seo uyumlu çalışmalarında web sitesinin de arama motorları nezdinde başarılı olması gerekiyor.

Böylece arama motoru web sitesini ilk sayfada hatta ilk sırada gösterecektir. Bu da daha çok kişinin web sitesinden haberdar olarak siteyi ziyaret edeceği anlamına geliyor. Fakat bu çalışmalarında dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunuyor. 2018 özel E-ticaret seo çalışmalarına mutlaka göz atın.

  1. Öncelikle web sitesinin kaliteli ve hızlı yanıt veren bir niteliğinin olması gerekiyor.
  2. Eticaret için Seo çalışmaları fark edilirliği sağlayabilmek açısından oldukça önemli bir konudur. Bu neden ile Seo çalışmaları konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir ekip ile konsept bir hizmet almakta yarar bulunuyor.
  3. Site üzerinde yapılan yenilikler ve sitenin sürekli güncel tutulması arama motoru optimizasyonu bakımından göz ardı edilmemesi gereken bir konudur.
  4. Arama motoru optimizasyonu çalışmaları dikkatli yapılmazsa web sitesinin Google gibi önemli arama motorları tarafından banlanmasına sebep olabilir. Bu da siteye erişimin ancak tam adresi bilenler tarafından erişilebileceği anlamına gelir.

Peki, Google AdWords Reklamları ve Sosyal Medya Pazarlama Nasıl Kullanılmalıdır?

Sosyal medya ticaret yapan ve adını daha geniş kitlelere duyurma çabasında olanlar için büyük bir fırsattır. Fakat bu platformda takipçi sayısını arttırmak ve sürekli aktif olarak potansiyel müşteriler tarafından fark edilmek gerekiyor. Bunun için de bazı konulara hassasiyet göstermek gerekiyor.

  1. Facebook ya da İnstagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde mutlaka bir hesap edinmek gerekir.
  2. Bu hesaplardan satışa sunulan ürünlerin fotoğrafları paylaşılmalıdır. Bu fotoğrafların ürünü tam olarak göstermesi için kaliteli olmasında yarar bulunuyor.
  3. Aynı alanda hizmet veren firmaların takipçileri ile iletişime geçerek farkındalık yaratmak da önemli bir optimizasyon çalışmasıdır.

Tüm bunların dışında Adwords metin reklamları ve Google Alışveriş reklamlarını kullanarak, tıklama başına bir maliyete katlanarak hedef odaklı reklam çalışmaları denenebilir. AjansAD.com gibi Profesyonel seo ve adwords uzmanlarından ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir